27.08.2011

Sportowcy w barwach PKN ORLEN na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Korei

Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN walczą o medale podczas Lekkoatletycznych Mistrzostwa Świata w południowokoreańskim Daegu. Na zawodach zobaczymy Anitę Włodarczyk (rzut młotem), Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą) oraz Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota (biegi średniodystansowe). Mistrzostwa rozpoczęły się 27 sierpnia i potrwają do 4 września.

Mistrzostwa Świata w Korei to największe tegoroczne wydarzenie sportowe. Do zawodów zgłoszonych zostało 1945 sportowców z 202 krajów. Azja będzie po raz trzeci gospodarzem wydarzenia, a Korea Południowa po raz pierwszy.

- Cieszymy się, że po raz kolejny w imprezie najwyższej rangi, jaką są Mistrzostwa Świata, najlepsi polscy lekkoatleci mogą reprezentować Polskę w barwach PKN ORLEN. Lekkoatletyka stanowi dla Koncernu bardzo ważną platformę komunikacji z rynkiem. Dzięki tej dyscyplinie sukcesywnie umacniamy swój wizerunek na arenie międzynarodowej i popularyzujemy znajomość marek produktowych grupy. Mamy nadzieję, że mistrzostwa przyniosą polskiej kadrze lekkoatletycznej kolejne medale, a startującym w nich sportowcom wiele osobistej satysfakcji - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN

Zdaniem sztabu szkoleniowego, zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN są bardzo dobrze przygotowani do zbliżającej się rywalizacji. Swoją formę potwierdzili startując w zawodach krajowych, podczas rozgrywanych na początku sierpnia Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Grupa Sportowa ORLEN potwierdziła swoją silną pozycję wśród polskiego czempionatu: Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Marcin Lewandowski wywalczyli złoto w swoich konkurencjach, a Piotr Małachowski, który zmagał się ostatnio z kontuzją kolana, zdobył srebro.

Na lekkoatletycznej arenie Daegu, Polskę reprezentuje 43 zawodników: 15 kobiet i 28 mężczyzn.

PKN ORLEN należy do ścisłej czołówki polskich firm, które w swoich strategiach marketingowych kładą nacisk na zaangażowanie sponsoringowe na rzecz przedsięwzięć sportowych. Koncern jest sponsorem generalnym polskiej reprezentacji lekkoatletycznej i wspiera rozwój utalentowanych zawodników. W 2009 roku został partnerem cyklu Czwartków Lekkoatletycznych – największej imprezy sportowej w Polsce dla dzieci i młodzieży. Koncern od 10 lat konsekwentnie inwestuje też w sporty motorowe, które w naturalny sposób wspierają wizerunek PKN ORLEN jako jednego z największych producentów i dystrybutorów paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.