16.10.2017

Fundacja ORLEN – DAR SERCA zbiera sprzęt sportowy dla młodych sportowców na stacjach ORLEN

Na wytypowanych stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, wystartowała akcja społeczna SPORT BOX. W jej ramach, w specjalnie przygotowanych kontenerach można zostawić używany lub nowy sprzęt sportowy, który następnie trafi do potrzebujących dzieci. Organizatorem akcji jest Fundacja ORLEN – DAR SERCA przy wsparciu PKN ORLEN.

Sport i promocja zdrowego stylu życia od lat pozostają ważnym elementem działań Fundacji i PKN ORLEN. SPORT BOX to kolejna już inicjatywa społeczna, która zachęca do włączenia się w sportową aktywizację dzieci. 

Na dwóch stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie pojawiły się specjalne kontenery SPORT BOXY, w których każdy chętny może zostawić sprzęt sportowy, nowy lub używany, nieuszkodzony lub wymagający niewielkiej naprawy.

- Akcja społeczna SPORT BOX to inicjatywa, która z jednej strony generuje konkretną pomoc dla najbardziej potrzebujących, a z drugiej stwarza możliwość zaangażowania się wszystkich chętnych w działania charytatywne. Liczymy, że do akcji dołączy wiele osób. My zrobimy wszystko, aby podarowany sprzęt trafił do tych, którzy najbardziej go potrzebują - mówi Iwona Tandecka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

SPORT BOXY są już dostępne na stacjach ORLEN. Znajdujące się w nich przedmioty będą systematycznie sprawdzane i w razie potrzeby serwisowane. Przygotowane w ten sposób rolki, kaski, piłki, rakiety itp. zostaną przekazane partnerom akcji – Stowarzyszeniu Wędka w Płocku oraz Grupie Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ w Warszawie, które podzielą sprzęt między najbardziej potrzebującymi dziećmi. Akcja potrwa do grudnia 2017 r. 

Specjalnie oznakowane SPORT BOXY są już dostępne na stacjach paliw ORLEN: 

  • Płock ul. Wyszogrodzka 123
  • Warszawa ul. Migdałowa 2