25.04.2018

Nowa, EFECTowna kampania reklamowa PKN ORLEN

​PKN ORLEN wystartował z kampanią reklamową nowych paliw EFECTA. To kolejny etap komunikacji Koncernu w ramach platformy „Kierunek ORLEN“.  Celem projektu  jest zapoznanie klientów z właściwościami nowych paliw dostępnych w całej sieci ORLEN i zbudowanie świadomości marki wśród kierowców. Kampania podkresla główny atrybut nowego paliwa – „czyszczenie silnika“.

Nowy spot pokazuje kierowców, którzy kochają swoje „maszyny”. To dla nich właśnie jest EFECTA – paliwo - które dba o silniki ukochanych pojazdów. W reklamie relacje właściciel-pojazd są humorystycznie wyolbrzymione uczuciowym, pełnym zrozumienia dla bohaterów komentarzem narratora. W spocie ponownie pojawia się postać pociesznego kosmity, który tankuje nowe paliwo, a w puencie dzieli się z widzami pikantnym szczegółem ze swojego życia osobistego.

W ramach kampanii zostały przygotowane dwa formaty spotów – 30 i 45 – sekundowe. Komunikacja obejmuje: telewizję, radio, prasę, internet, outdoor oraz materiały POS na stacjach paliw.
Za przygotowanie kampanii odpowiedzialny był Obszar Marketingu PKN ORLEN, agencja Publicis oraz dom mediowy Mullen Lowe Media Hub. Spot wyreżyserowany został przez Sebastiana Pańczyka.