15.11.2018

Unikatowy program dla akcjonariuszy indywidualnych PKN ORLEN

​ORLEN W PORTFELU to pierwszy w Polsce długoterminowy program skierowany do inwestorów indywidualnych. Inicjatywa PKN ORLEN przewiduje wiele korzyści dla akcjonariuszy indywidualnych. Program ma również charakter edukacyjny. Jego celem jest pogłębianie wiedzy Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego. 

- Jesteśmy jednym z największych emitentów notowanych na GPW, a to zobowiązuje i motywuje do działania. Uruchamiając program „ORLEN W PORTFELU” chcemy zachęcić Polaków do większej aktywności i zarabiania poprzez świadome inwestowanie na rynku kapitałowym. Jest to ważne, zwłaszcza w kontekście dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki i poprawy większości wskaźników ekonomicznych. Nasz unikatowy program kierujemy do inwestorów indywidualnych, którzy myślą również o inwestycjach długoterminowych. I chcemy to docenić. Nasi akcjonariusze indywidualni będą mogli skorzystać z wyjątkowych przywilejów m.in. w postaci upustów, rabatów, co przełoży się na konkretne oszczędności. W ten sposób chcemy wyróżnić tych, którzy korzystają na co dzień z naszych usług i oferty, ale traktują akcje naszej spółki jako długoterminową inwestycję  - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU uprawnieni będą do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, będą mogli skorzystać z 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa VERVA oraz 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa EFECTA. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN przez dłuższy okres.

- Inwestowanie jest dla wszystkich. Warto jednak znać reguły funkcjonowania rynku kapitałowego. Jako największa spółka w Polsce chcemy zadbać o edukację potencjalnych inwestorów. Dlatego jednym z głównych filarów Programu „ORLEN W PORTFELU” jest edukacja. Chcemy poszerzyć wiedzę Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego i zachęcić ich do zapoznania się z instrumentami finansowymi, co daje podstawę do podejmowania właściwych decyzji inwestycyjnych. Stąd idea Akademii Inwestowania. Tę ofertę adresujemy nie tylko dla tych, którzy inwestują w akcje PKN ORLEN. Do części edukacyjnej programu zapraszamy wszystkich, bez względu na to, czy dopiero stawiają pierwsze kroki w zarządzaniu swoim kapitałem czy z powodzeniem działają już na rynkach finansowych - powiedziała Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.

Akademia Inwestowania PKN Orlen powstaje we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Program obejmie tematykę funkcjonowania rynku kapitałowego. Uczestnicy Akademii otrzymają bezpłatny dostęp do podręczników i webinariów przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia, a zwieńczeniem szkolenia będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Start Akademii zaplanowany jest na początek 2019 roku.

Partnerem Programu ORLEN W PORTFELU jest działający od ponad 27 lat na polskim rynku kapitałowym Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Aby dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, który dostępny jest w ponad 1 000 placówkach DM PKO Banku Polskiego na terenie całego kraju. Każdy z uczestników programu otrzyma na swój adres specjalną kartę, uprawniającą do korzystania z rabatów na stacjach PKN ORLEN. Dodatkowo, nowi klienci DM PKO Banku Polskiego zwolnieni będą z opłaty za prowadzenie rachunku do końca 2019 roku. Celem PKN ORLEN jest dotarcie do wszystkich zainteresowanych inwestorów, przechowujących swoje aktywa w domach maklerskich w całej Polsce. Dlatego zaproszenie do programu zostało dzisiaj skierowane do pozostałych domów maklerskich operujących na rynku.

Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Stowarzyszenie dba o przestrzeganie standardów na rynku kapitałowym, a także koncentruje się na ochronie praw inwestorów i ich wsparciu m.in. poprzez udzielanie porad prawnych, przygotowywanie raportów, organizowanie konferencji i szkoleń. 

Szczegółowe warunki i zasady przystąpienia do programu PKN ORLEN i korzystania z przywilejów dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.orlenwportfelu.pl