17.01.2023

Spółki z Grupy ORLEN w gronie najlepszych pracodawców

PKN ORLEN już po raz dwunasty z rzędu został wyróżniony tytułem Top Employer Polska, przyznawanym najlepszym pracodawcom w kraju. W prestiżowym zestawieniu firm spełniających najwyższe światowe standardy w polityce personalnej znalazły się również spółki z Grupy ORLEN -  ANWIL i ORLEN Unipetrol.

Certyfikacja Top Employer jest corocznym badaniem, w którym wnikliwie oceniane są firmy z całego świata, a także ich praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Eksperci z Top Employers Institute certyfikują pracodawców w oparciu o badanie stosowanych praktyk HR. Kwestionariusz obejmuje 20 tematów, m.in.  takich jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja. Metodologia dla wszystkich uczestników badania jest jedna, co gwarantuje, że certyfikowana organizacja oferuje najwyższe światowe standardy w obszarze HR. Dodatkowo wszystkie praktyki weryfikowane są w oparciu o dowody istnienia, a proces certyfikacji kończy niezależny audyt, prowadzony przez audytorów zewnętrznych.

- Potencjał naszych pracowników tkwi w ich różnorodności. Mamy tego świadomość i staramy się to, jak najlepiej wykorzystać dla rozwoju firmy. Z drugiej strony angażujemy się w zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, dbając o dostosowaną do indywidualnych potrzeb pracowników ofertę rozwojową i benefitową. Wyróżnienie Top Employer, które przyznawane jest wyłącznie na rok, a otrzymane przez PKN ORLEN już dwunasty raz z rzędu, potwierdza właściwy kierunek tych działań i powoduje jednocześnie, że jako organizacja ciągle się doskonalimy, oferując nowe rozwiązania  – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr PKN ORLEN.

W prestiżowym gronie wyróżnionych pracodawców w Polsce, już po raz czwarty znalazł się ANWIL.

- Niezmiennie, nawet w czasach złożonych uwarunkowań makroekonomicznych, jesteśmy zdeterminowani w realizowaniu zaangażowanej polityki kadrowej, nastawionej na dbałość o pracownika. Dotyczy to zarówno wynagrodzeń, zapewnienia właściwego środowiska pracy, jak i stworzenia warunków do rozwoju. Czterokrotne otrzymanie tytułu Top Employer Polska zalicza ANWIL do prestiżowego grona najlepszych pracodawców w kraju
- powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL.

W tym roku po raz pierwszy w swojej historii, na liście Top Employer znalazła się również czeska spółka ORLEN Unipetrol, co pokazuje, że cała Grupa ORLEN skutecznie realizuje politykę personalną.

- Nasze działania w obszarze HR przynoszą efekty i są doceniane przez niezależnych ekspertów. ORLEN Unipetrol był wielokrotnie nagradzany m.in. tytułem Pracodawcy Roku w regionie Usteckim czy Pracodawcy Roku wśród studentów. W 2022 roku wsłuchaliśmy się w opinie pracowników przy okazji badania satysfakcji i zaangażowania. Otrzymane wnioski pozwolą nam jeszcze lepiej prowadzić dialog z 6 tys. pracowników zatrudnionymi na wszystkich rynkach, w których jesteśmy obecni - w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, tworząc atrakcyjne i bezpieczne miejsce pracy –
mówi Michał Chmiel, Dyrektor Personalny Grupy ORLEN Unipetrol.

Posiadanie certyfikatu Top Employer świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR. 

- Wyjątkowe czasy wydobywają z ludzi i organizacji to, co najlepsze. I byliśmy tego świadkiem w naszym tegorocznym Programie Certyfikacji Top Employers. Pracodawcy pokazali, że zależy im na rozwoju i dobrobycie swoich pracowników. Z dumą ogłaszamy i świętujemy tegoroczne grono wiodących pracodawców, zorientowanych na ludzi
mówi David Plink, Dyrektor Generalny Top Employers Institute.

W ramach programu Top Employer certyfikowano i nagrodzono 2 053 najlepszych pracodawców w 121 krajach/regionach na pięciu kontynentach. Firmy pozytywnie zweryfikowane przez Instytut, które weszły do grona Top Employers wpływają na życie ponad 9,5 miliona pracowników na całym świecie.

Więcej informacji o Top Employer Polska na 
https://www.top-employers.com/pl-PL/