Alfa Romeo Racing ORLEN

PKN ORLEN jest sponsorem tytularnym zespołu Formuły 1 – jednego z najpopularniejszych sportów na świecie.

Od sezonu 2020 Formuły 1 PKN ORLEN jest sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing. W jego skład wchodzi najlepszy polski kierowca wyścigowy – Robert Kubica – zawodnik, który spopularyzował ten sport wśród Polaków i przyciągnął rzesze kibiców na weekendowe transmisje wyścigów Formuły 1.  

Sponsoring Alfa Romeo Racing to ważny element budowania globalnego zasięgu marki ORLEN. Współpraca z ekipą występującą w najważniejszej serii wyścigowej świata jest naszym powodem do dumy oraz istotną platformą promocji marki i naszych produktów dostępnych w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach.  

W 2020 roku zespół Alfa Romeo Racing wziął udział m.in. w oficjalnej prezentacji w Warszawie, a także w specjalnej edycji wydarzenia VERVA Street Racing, zorganizowanego z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. 

W sezonie 2021, z inicjatywy PKN ORLEN, globalna prezentacja bolidu Formuły 1 po raz pierwszy w historii odbyła się w Polsce. Wydarzenie mające miejsce w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, największej scenie w Europie, śledzili fani motorsportu z całego świata. Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica zaprezentowali nowy model C41. 

https://www.sauber-group.com/motorsport/formula-1/ 

https://www.facebook.com/Alfaromeoracing/