Grupa Sportowa ORLEN i Polski Związek Lekkiej Atletyki

Jako największa polska firma z dumą wspieramy naszych lekkoatletów w drodze do międzynarodowych sukcesów. 

Sponsoring sportu to zadanie społeczne, które realizujemy, wspierając zawodników w drodze po sukcesy na największych arenach sportowych świata. Traktujemy je także jako inwestycję, która wspiera nasze działania biznesowe i buduje globalną rozpoznawalność Polski oraz marki ORLEN. 

Lekkoatletyka jest jedną z wiodących dyscyplin sportowych w strategii sponsoringowej ORLEN. W ramach Grupy Sportowej ORLEN wspieramy indywidualnie najlepszych polskich sportowców. Grupę tworzą uznani zawodnicy i zawodniczki odnoszący sukcesy na krajowych i zagranicznych arenach, w tym medalistki i medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Wspieramy zawodników w takich dyscyplinach jak lekka atletyka, kolarstwo torowe, szermierka czy judo. 

ORLEN jest także sponsorem generalnym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wspierającym organizację imprez z udziałem czołowych zawodników z całego świata, m.in. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, PZLA Mistrzostwa Polski, ORLEN Copernicus Cup czy Memoriał Kamili Skolimowskiej.