Polski Związek Piłki Siatkowej

Dzięki wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej ORLEN przyczynia się do sukcesów osiąganych przez polską reprezentację.

Ogromne zainteresowanie siatkówką wśród Polaków nie pojawiło się znikąd. To sport drużynowy, w którym od lat odnosimy największe sukcesy. ORLEN już od blisko dekady jest zaangażowany w rozwój polskiej siatkówki. Wspieramy reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych, co przekłada się na sukcesy sportowe. Wśród największych osiągnięć naszych siatkarzy jest m.in. mistrzostwo świata w 2014 i 2018 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Europy 2019. Nasze siatkarki zdobyły zaś 4. miejsce w Mistrzostwach Europy 2019. 

Pamiętamy także o młodych, zdolnych sportowcach. Angażujemy się m.in. w projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich obejmujący każdego roku około 7 tys. uczniów w blisko 200 szkołach w całej Polsce. Program zakłada rozwój utalentowanych uczniów, którzy mogą stać się w przyszłości najlepszymi zawodnikami polskiej kadry narodowej.