05.10.2020

Rozpoczynamy V edycję programu Energia dla przyszłości

Wzorem lat ubiegłych podsumowaliśmy IV edycję programu stażowego Energia dla przyszłości i tym samym zainaugurowaliśmy V edycję. 

W IV edycji programu stażowego wzięło udział 29 stażystów, a 16 otrzymało propozycję zatrudnienia. W V edycji będzie uczestniczyło 26 stażystów studiujących na najlepszych uczelniach technicznych w kraju. Ze względu na ryzyka związane z pandemią i w trosce o bezpieczeństwo uczestników oraz zaangażowanych pracowników modyfikacji uległa formuła stażu. Od października stażyści zaczynają 11-miesięczny staż właściwy w wybranej przez siebie spółce energetycznej. Ostatni miesiąc stażu zostanie zrealizowany w Ministerstwie Klimatu.

Energia dla przyszłości to program organizowany przez Ministerstwo Klimatu oraz wiodące spółki sektora energetycznego: ORLEN, PGE, PGNiG i PSE S.A. Przez 12 najbliższych miesięcy stażyści poznają specyfikę pracy w wiodących spółkach branży energetycznej, będą uczestniczyć w projektach energetycznych, tym samym pogłębią swoją wiedzę oraz zdobędą unikalne doświadczenie zawodowe oraz przygotowanie do pracy w sektorze energetycznym.