DLA BIZNESU

Programy i usługi flotowe

ORLEN jest nowoczesną i dynamiczną firmą, dla której nadrzędnym celem jest rozwój oraz dbałość o klientów. ORLEN konsekwentnie poszerza portfolio kart paliwowych i usług flotowych oraz dba o rozwój już funkcjonujących produktów tak, aby każda firma znalazła produkt niezawodny, odpowiadający jej potrzebom. Oferta  zawiera różne rozwiązania dostosowane do wymagań i oczekiwań danej firmy – jej wielkości, liczby i rodzajów pojazdów, profilu działalności, a także ilości tankowanego paliwa.

Programy flotowe


Dla mikro- i małych przedsiębiorców

Postpaid

Program MIKROFLOTA

Obszar akceptacji:
Polska, Litwa, Czechy, Niemcy

Prowadzisz małe przedsiębiorstwo, chcesz płacić bezgotówkowo i korzystać z usług dodatkowych? Program MIKROFLOTA stworzony jest specjalnie dla Ciebie. Skorzystasz z niego na wszystkich stacjach ORLEN i BLISKA w Polsce, a także na stacjach STAR w Niemczech, ORLEN na Litwie oraz BENZINA i BENZINA PLUS w Czechach. Płatności za paliwo, towary i usługi możesz realizować bezgotówkowo za pomocą Karty MIKROFLOTA lub w aplikacji mFLOTA. Zarejestruj się on-line i ciesz się korzyściami płynącymi z uproszczonego, elektronicznego fakturowania, pełnej kontroli wydatków w trybie on-line, odroczonych płatności i szeregu usług dodatkowych, takich jak Videotolling, MobiParking czy Serwis Mechaniczny.

Rabatowa

Program BIZNESTANK

Obszar akceptacji:
Polska

Prowadzisz małe przedsiębiorstwo? Program BIZNESTANK zapewni Ci atrakcyjne rabaty na paliwo, myjnę i odkurzanie na naszych stacjach ORLEN i BLISKA oznaczonych logo BIZNESTANK. W ramach programu możesz korzystać z usługi ORLEN Pay i otrzymywać rabaty także płacąc bezpośrednio przy dystrybutorze. Przystąpienie do programu jest bardzo proste: wystarczy zarejestrować swoje dane on-line i odebrać umowę oraz kartę lub kod do karty umożliwiający korzystanie z programu w aplikacji ORLEN VITAY, na stacji paliw.

Dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Postpaid

Program FLOTA

Obszar akceptacji:
Polska

Prowadzisz średnie lub duże przedsiębiorstwo? Chcesz dopasowaną cenowo dla Ciebie ofertę? Oczekujesz faktur z odroczonym terminem płatności oraz dodatkowych usług, które ułatwią zarządzanie firmą? Program FLOTA daje wygodę bezgotówkowych zakupów paliwa, towarów i usług na stacjach ORLEN i BLISKA w całej Polsce. Bezpłatny portal, aplikacja mFLOTA oraz uproszczone, elektroniczne fakturowanie i odroczone terminy płatności pozwolą Ci z łatwością zarządzać flotą i zachować pełną kontrolę nad wydatkami. Program zapewnia także szeroki pakiet usług dodatkowych, takich jak e-TOLL, Videotolling czy MobiParking, ułatwiających podróże autostradami oraz zakup biletów parkingowych. Program FLOTA daje możliwość rozbudowania o kolejny program OPEN DRIVE lub DKV/ORLEN, pozwalający na dokonywanie bezgotówkowych płatności za granicą.

Postpaid

Program DKV/ORLEN 

Obszar akceptacji:
Polska, Europa*

Szukasz praktycznego rozwiązania dla międzynarodowej floty pojazdów? DKV/ORLEN zapewni Ci kompleksową obsługę. Karta umożliwia bezgotówkowy zakup najwyższej jakości paliw, towarów i usług na ponad 3 tys. stacji paliw należących do Grupy ORLEN w Polsce, Niemczech, Czechach, na Słowacji, Litwie i Węgrzech oraz na ponad 60 tys. innych stacji paliw z akceptacją karty DKV w ponad 50 krajach.

Przejrzyste fakturowanie, możliwość ustalania limitów i rozliczania opłat drogowych oraz internetowy portal flotowy ułatwiają zarządzanie flotą. Pakiet DKV ASSIST zapewni również pomoc w razie awarii oraz niezbędne naprawy za granicą.

*zgodnie z dostępną listą

POSTPAID

Program OPEN DRIVE

Obszar akceptacji:
Polska, Litwa, Czechy, Niemcy

Prowadzisz średnie lub duże przedsiębiorstwo i chcesz płacić bezgotówkowo za paliwo w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie? Program OPEN DRIVE przeznaczony jest dla firm, które posiadają floty samochodowe i w ramach Programu FLOTA poszukują sposobu na wygodne i szybkie rozliczanie kosztów związanych z podróżami w Polsce i za granicą. Bezgotówkowe tankowanie za pośrednictwem karty OPEN DRIVE możliwe jest na ponad 2800 stacjach paliw Grupy ORLEN tj. ORLEN i BLISKA w Polsce, a także na stacjach STAR w Niemczech, ORLEN na Litwie oraz BENZINA i BENZINA PLUS w Czechach. W celu ułatwienia rozliczeń wszystkie transakcje zrealizowane kartą OPEN DRIVE są umieszczone na jednej fakturze VAT z danego kraju. Spersonalizowana witryna internetowa umożliwia wgląd w aktualne dane o wydatkach na paliwo, zamawianie oraz blokowanie kart, ułatwiając zarządzanie flotą.

Dla wszystkich

Prepaid

Karta PRZEDPŁACONA

Obszar akceptacji:
Polska

Chcesz kontrolować wydatki na paliwo w swojej firmie? Proponujemy wygodne narzędzie - Kartę PRZEDPŁACONĄ, którą doładowujesz dowolną kwotą, a limit może zostać wykorzystany przez Twoich pracowników na stacjach paliw należących do sieci ORLEN i BLISKA - zarówno na paliwo jak i produkty pozapaliwowe.


Dokumenty programu Flota


Usługi flotowe

Dostępna w programach: FLOTA, OPEN DRIVE i MIKROFLOTA

mFLOTA

Aplikacja mobilna, która umożliwia płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, bez konieczności wchodzenia do sklepu. Aby dokonać płatności mFLOTĄ, po instalacji aplikacji na telefonie, wystarczą trzy kroki: zeskanowanie z dystrybutora kodu QR, podanie PIN i potwierdzenie transakcji. W aplikacji mFLOTA jest także możliwość zakupu eBiletu dla kierowców korzystających z autostrady A2 na odcinku Konin- Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica.

 

Dostępny w programie FLOTA

Monitoring GPS

Rozwiązanie pozwalające w czasie rzeczywistym na porównanie parametrów lokalizacji samochodu i stacji paliw, czasu i ilości zatankowanego paliwa. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie ewentualnych nadużyć i zwiększenie oszczędności na kosztach paliwa. Użytkowanie opiera się na braku potrzeby przygotowywania żmudnych porównań, kompilowania danych z różnych systemów czy korzystania z dedykowanych programów – dzięki usłudze Monitoring GPS we FLOCIE bieżące porównanie danych jest dostępne od ręki.

Dostępny w programie flota i mikroflota

Serwis mechaniczny

W ramach programu flotowego istnieje możliwość korzystania z serwisu mechanicznego, w skład którego wchodzą przeglądy okresowe i techniczne, diagnostyka pojazdów, holowanie, a także samochód zastępczy. Usługa pozwala na monitorowanie i pełne raportowanie kosztów napraw z dostępem do historii napraw pojazdu.

 

 

 

 

 

Dostępne w programach FLOTA i MIKROFLOTA

mobiUsługi

mobiUsługi, takie jak videotolling i mobiParking, to nowoczesne systemy pozwalające na szybkie płatności za przejazd autostradą lub parkowanie i rozliczanie tych opłat razem z wydatkami paliwowymi. Dodatkowo usługa gwarantuje dostęp do pełnej informacji o kosztach i czasie parkowania w raportach na portalu.

Dostępny w programie FLOTA

e-TOLL

System umożliwiający wnoszenie opłaty za przejazdy po drogach ekspresowych i krajowych oraz płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA tj. A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica w ramach systemu e-TOLL. Za pośrednictwem portalu flotowego możesz wskazać kartę flotową jako sposób rozliczania tej opłaty.


Zobacz również