08.02.2023

Kulisy pracy strażaka. Wizyta licealistów z Raciąża w ORLEN

Uczniowie ze społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu klasy mundurowej o profilu pożarniczo-ratowniczym mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy służb pożarniczych na terenie zakładu produkcyjnego ORLEN w Płocku. 

Praca strażaka to nie tylko zawód, to służba drugiej osobie. Dla strażaków w ORLEN praca to pasja i możliwość realizacji aspiracji. Mogli przekonać się o tym licealiści klasy mundurowej o profilu pożarniczo-ratowniczym z Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, którzy 24.01.2023 r. odwiedzili nasz zakład produkcyjny w Płocku.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda praca służb pożarniczych. Zwiedzili płocki zakład oraz pierwszy i drugi oddział strażaków. Dowiedzieli się, jak wygląda stanowisko kierowania, tor chemiczny i trenażer gaśniczy. Niespodzianką była dla nich możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach. Nasi pracownicy podpowiedzieli licealistom, jaką ścieżkę edukacyjną powinni obrać, aby jak najlepiej przygotować się do pracy zawodowego strażaka. Dzięki wizycie mogli oni poznać obowiązki i wyzwania, z jakimi mierzą się każdego dnia pracownicy ORLEN.

Mamy nadzieję, że grupie tych młodych ludzi znajdą się osoby, które w przyszłości wzmocnią nasz zespół.