Zobacz także:
Cena paliwa AVGAS 100LL
 

 

 
Paliwo lotnicze AVGAS 100LL
Kod IATAPort lotniczyodbiorcy krajowi
(cena w zł / litr)
WAWWarszawa-Okęcie9,00
KTWKatowice-Pyrzowice10,60
GDNGdańsk-Rębiechowo6,60
KRKKraków-Balice11,30
POZPoznań-Ławica6,20
WMIWarszawa-Modlin7,90
LCJŁódź-Lublinek6,40
BZGBydgoszcz-Szwederowo7,50
SZZSzczecin-Goleniów7,90
WA1Warszawa-Babice6,30
zobacz archiwum cen »

Powyższe ceny obowiązują od 2021-04-24 i nie zawierają podatku VAT, podatku akcyzowego i opłaty paliwowej.

Tankowanie benzyny lotniczej AVGAS 100LL odbywa się wyłącznie w godzinach pracy poszczególnych lokalizacji.

Stawki opłat za usługi dodatkowe:

Rodzaj czynności

Cena netto w PLN

Sposób naliczania

Usługa tankowania statku powietrznego poza godzinami pracy filii

400,00

za 1 operację

Wysokość stawki podatku akcyzowego zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 864 ze zm.). Wysokość opłaty paliwowej zgodnie z ustawą z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 72 ze zm.) oraz z Obwieszczeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 lutego 2020r. (M.P. z 2020 poz. 211).

W celu nabycia paliwa z zastosowaniem stawki VAT 0% konieczne jest:

  • obecność na aktualnej liście przewoźników lotniczych wykonujących głównie przewozy w transporcie międzynarodowym (publikowanej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego lub przez odpowiedni dla siedziby przewoźnika urząd administracji państwowej).
  • w przypadku, gdy w kraju siedziby przewoźnika nie ma publikowanej listy, o której mowa powyżej i Kupujący nie znajduje się na liście publikowanej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego warunkiem koniecznym dla zastosowania stawki VAT 0% jest przedstawienie oryginału urzędowego dokumentu potwierdzającego uznanie przewoźnika w państwie jego siedziby za wykonującego głównie przewozy w transporcie międzynarodowym (np. koncesji, certyfikatu AOC lub innego równoważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienie do wykonywania przewozów w transporcie międzynarodowym).

W związku z wejściem w życie rozporządzenia w sprawie kodów CN, od dnia 16 stycznia 2017 odbiór benzyny lotniczej AVGAS do pojemności innych niż zbiorniki statków powietrznych jest możliwy tylko i wyłącznie po przedstawieniu:
- wniosku o uzyskanie koncesji na obrót paliwami ciekłymi / obrót paliwami ciekłymi z zagranicą w zakresie obrotu benzyną lotnicza AVGAS o kodzie CN 2710 12 31 
lub
- koncesji na obrót paliwami ciekłymi / koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą w zakresie obrotu benzyną lotniczą AVGAS o kodzie CN 2710 12 31
lub
- podpisanego oświadczenia klienta jako odbiorcy końcowego paliwa ciekłego oświadczającego, że nie prowadzi działalności gospodarczej polegającej na obrocie paliwami ciekłymi w Polsce (treść oświadczenia do pobrania tutaj​​).

Informujemy, iż od 1 września 2018 roku nie będzie możliwości płatności gotówką w portach lotniczych.

Akceptujemy karty kredytowe i płatnicze: Master Card, VISA, VISA Electron, Diners Club oraz JCB.​​​​

NASZE MARKI