Zobacz także:
Nagrody i wyróżnienia w 2016 roku
 • ORLEN i Politechnika Warszawska, filia Płock zostały wyróżnione w kategorii „Dobre praktyki – Biznes, Szkolnictwo, Nauka”, podczas konferencji „Nafta – Chemia”, zorganizowanej przez wydawcę Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portal wnp.pl. Zdaniem organizatorów wyróżniono uczestników programów i projektów, które w branży naftowej i chemicznej są doskonałym przykładem dobrze przemyślanej, prawidłowo zorganizowanej i efektywnej współpracy przemysłu, nauki i szkolnictwa.

 • PKN ORLEN Ambasadorem Polskiej Chemii. Tytuł przyznawany jest za promocję marki Polskiej Chemii oraz działalność na rzecz sektora na rynkach zagranicznych. Wręczenie tytułu odbyło się podczas Forum Polska Chemia organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.

 • Raport Zintegrowany i sprawozdanie finansowe Grupy ORLEN za 2015 rok zostały bardzo wysoko ocenione w konkursie The Best Annual Report. PKN ORLEN otrzymał: nagrodę specjalną za najlepszy raport zintegrowany, wyróżnienie za najlepsze, bliskie ideału sprawozdanie finansowe, w kategorii „Przedsiębiorstwa”, wyróżnienie specjalne za kilkuletnie zaangażowanie zespołu w podnoszenie jakości sprawozdań finansowych i tytuł „Best of The Best”, przyznawany firmom, którym co najmniej trzykrotnie udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie w konkursie. Raport zdobył łącznie największą liczbę punktów w historii tego konkursu.

  Giełda Papierów Wartościowych nagrodziła Zintegrowany Raport PKN ORLEN za 2015 rok. X. edycja konkursu „Raporty Społeczne” to jeden z najważniejszych w Polsce konkursów oceniający sposób raportowania społecznego spółek. Jednym z jego podstawowych celów jest m.in. promowanie raportów upowszechniających idę odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego.

 • PKN ORLEN Liderem Bezpieczeństwa Technicznego. PKN ORLEN został uhonorowany przez Ministerstwo Rozwoju i Urząd Dozoru Technicznego specjalnym dyplomem oraz statuetką w uznaniu efektywnej współpracy w obszarze minimalizacji ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych, utrzymania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego oraz wkładu w rozwój gospodarczy Polski.

 • „Akademia Zakupowa” to projekt, który zajął 3. miejsce podczas konkursu „Lider Zakupów” w ramach konferencji branży zakupowej PROCON/POLZAK, która odbyła się w październiku w Warszawie.

 • ORLEN wyróżniony w Konkursie Ekoodpowiedzialni w Biznesie. Nagrodę odebrał podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, Dyrektor Biura Ochrony Środowiska w PKN ORLEN.

 • PKN ORLEN kolejny rok z rzędu pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem przychodów wśród największych firm w Europie Środkowej w X edycji rankingu „CE TOP 500” podsumowującego 2015 rok, a ogłoszonej we wrześniu 2016. W kategorii „Energetyka i zasoby naturalne” ORLEN wyprzedził o prawie 8 mld euro drugą spółkę w zestawieniu, jaką jest MOL.

 • PKN ORLEN został laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku”. Spółkę nagrodziła niezależna organizacja pozarządowa jaką jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Eksperci docenili realizowane przez ORLEN projekty dotyczące bezpieczeństwa i konsekwentne wspieranie straży pożarnych, partnerstw międzysektorowych oraz promowanie zdrowego trybu życia. Projekty Koncernu uzyskały uznanie Kapituły w kategorii „Strategia społecznego zaangażowania”.

 • Prezes Zarządu PKN ORLEN Wojciech Jasiński, został wyróżniony tytułem "Globalny Gracz 2016" i otrzymał Złoty Laur w plebiscycie Gazety Bankowej. Redakcja nominując kandydatów brała pod uwagę całokształt ich działalności, zwracając szczególną uwagę na ostatnie 12 miesięcy (maj 2015 – maj 2016). Laureatów wskazała Rada Programowa pisma składająca się z wybitnych osobowości polskiego życia gospodarczego oraz przedstawicieli Gazety Bankowej.

 • Pierwsza w Polsce stacja paliw bez barier. Stacja paliw ORLEN nr 682 przy ul. Solidarności 100 w Warszawie uzyskała certyfikat „OBIEKT BEZ BARIER”, przyznawany przez Fundację Integracja obiektom architektonicznym m.in. użyteczności publicznej, handlowym i biurowym, spełniającym rygorystyczne wymagania związane z dostępnością budynku dla osób z ograniczoną sprawnością.

 • Program FLOTA po raz drugi z rzędu wygrał w kategorii „Karty paliwowe” w Plebiscycie Fleet Awards Polska i tym samym zdeklasował swoją zagraniczną i krajową konkurencję.

  Program FLOTA z portfolio PKN ORLEN to nowoczesne narzędzie ułatwiające zarządzanie wydatkami samochodowymi w firmie. Obok możliwości bezgotówkowych zakupów paliw i usług w największej sieci stacji paliw w Polsce czy e-faktur z odroczonymi terminami płatności, program oferuje szereg innowacyjnych usług dodatkowych, takich jak płatności za parkowanie czy Monitoring GPS. Dodatkowymi usprawnieniami są płatności za autostrady i viaTOLL, obsługa serwisowa Motointegrator czy międzynarodowa karta OPEN DRIVE.

 • PKN ORLEN za prowadzoną politykę dobroczynności otrzymał nagrodę w kategorii „Charity Leader” – czyli instytucja wyróżniająca się wyjątkową działalnością na rzecz poprawy warunków życia najbardziej potrzebujących. Nagrodę wręczono podczas European Executive Forum.

 • PKN ORLEN już po raz piąty z rzędu otrzymał „Złoty Listek CSR”. ORLEN został doceniony za wyróżniające się działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, w dorocznym zestawieniu przygotowywanym przez wydawnictwo POLITYKA oraz międzynarodową firmę doradczą Deloitte. W przeglądzie działań zbadano ponad 100 firm. W dotychczasowych pięciu edycjach PKN ORLEN otrzymał złoty i trzy srebrne listki. 

 • Projekt „Telewizja technologiczna na terminalu paliwowym” został nagrodzony w kategorii „Energetyka, paliwa i chemia” w konkursie „Lider 2015” organizowanym przez Gazetę Bankową.

 • Nagroda „Polskiego Trakera” dla stacji ORLEN. Ponadprzeciętna oferta dla kierowców, dogodna lokalizacja (tuż przed rozwidleniem się drogi A4 na kierunki Zgorzelec - Berlin) oraz infrastruktura stacji przyjazna dla kierowców TIR-ów zdecydowała, że nagrodę „Polskiego Trakera” otrzymała stacja z logo ORLEN w miejscowości Osła.

 • PKN ORLEN laureatem nagrody głównej konkursu „Odpowiadam Polsce”. PKN ORLEN zajął 1. miejsce w kategorii „Zdrowie i społeczeństwo” w Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie, organizowanym przez Gazetę Bankową. W zorganizowanym po raz pierwszy konkursie, uznanie jury zyskał program stypendialny dla płockiej młodzieży „Mam pasję powyżej średniej!”.

  Nagrodzony w Rankingu program prowadzony przez PKN ORLEN i korporacyjną Fundację ORLEN - Dar Serca skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego. W 7. edycjach Programu stypendia otrzymało ponad 1000 uczniów, a ich łączna wartość wyniosła dotychczas ponad 2,5 mln zł. Tysięczna stypendystka została dodatkowo nagodzona spotkaniem z ekspertami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, naukowcami z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz wizytą w Centrum Nauki Kopernik.

 • Już po raz trzeci z rzędu PKN ORLEN został wyróżniony prestiżowym tytułem The World’s Most Ethical Company, przyznawanym przez międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute.

  Tytuł The World’s Most Ethical Company przyznawany jest od 10 lat przez grono międzynarodowych specjalistów w dziedzinie etyki biznesu i dobrych praktyk handlowych. Eksperci wyłaniają laureatów za pomocą systemu ocen Ethictos Quotinet™, który w kompleksowy sposób weryfikuje ich zdolność do stosowania etycznych praktyk biznesowych w procesie budowania pozycji rynkowej firmy. W ocenie poszczególnych przedsiębiorstw eksperci biorą pod uwagę między innymi takie obszary, jak ład korporacyjny, odpowiedzialność społeczna, budowanie kapitału ludzkiego, rozwiązania na rzecz rozwoju innowacyjności. Tytuł przyznawany jest na rok, po tym czasie firmy mogą poddać się ponownej weryfikacji.

 • PKN ORLEN otrzymał nagrodę w kategorii "Relacje Inwestorskie" podczas Gali „Pulsu Biznesu” Giełdowa Spółka Roku.

 • Trzy nasze placówki otrzymały prestiżowe wyróżnienia w Konkursie Stacja Benzynowa Roku 2016 na Forum PETROTREND. Z kolei PKN ORLEN otrzymał wyróżnienie podczas Gali Polskiego Programu Jakości Obsługi w kategorii „stacje benzynowe”.

 • PKN ORLEN najlepszą spółką z indeksu WIG20 według kapituły, organizowanego prze Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet", 22. konkursu „Byków i Niedźwiedzi” dla najlepszych spółek oraz instytucji i osobowości polskiego rynku kapitałowego.

 • PKN ORLEN po raz piąty z rzędu znalazł się w elitarnym gronie firm certyfikowanych tytułem Top Employer Polska, tym samym potwierdzając status spółki jako czołowego pracodawcy w Polsce. Wyróżnienie przyznawane przez niezależny instytut otrzymują wyłącznie te organizacje, których polityka personalna spełnia najwyższe standardy międzynarodowe. Z kolei Unipetrol, spółka z Grupy ORLEN działająca na rynku czeskim, została wskazana przez tamtejszych studentów jako jeden z czołowych pracodawców z sektora: Energetyka, Gaz i Petrochemia.
 

NASZE MARKI