DLA CIEBIE

Paliwa VERVA i EFECTA

Skład chemiczny paliw dostępnych na stacjach ORLEN to wynik zaawansowanych badań technologicznych i długotrwałych testów. Dzięki temu wybierając paliwa VERVA i EFECTA dbasz o swój silnik i przyjemność z jazdy. 

VERVA

Paliwa VERVA stworzyliśmy z myślą o kierowcach, którzy oczekują poprawy pracy silnika w różnych warunkach atmosferycznych i przy zmiennym obciążeniu. 

Wysoka jakość benzyny VERVA 98 oraz zastosowanie odpowiednio dobranych dodatków uszlachetniających pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i zwiększenie osiągów. Wpływa też korzystnie na żywotność silnika, zwiększając mechaniczną trwałość jego elementów, takich jak cylindry, tłoki, pierścienie i zawory.

VERVA ON pozwala maksymalnie wykorzystywać potencjał silnika w różnych warunkach. Podwyższona zawartość dodatku myjącego w paliwie zapewnia utrzymanie w czystości układu dolotowego silnika i pozwala na eliminowanie osadów spowodowanych stosowaniem wcześniej paliwa nieznanego pochodzenia.

EFECTA

Unikalna formuła paliw EFECTA w połączeniu z najnowocześniejszymi środkami uszlachetniającymi dają wiele korzyści Twojemu silnikowi. Wyselekcjonowane przez nas środki sprawiają, że wybrane elementy silnika są oczyszczane i utrzymywane w czystości.

EFECTA 95 zapobiega tworzeniu się nowych osadów, utrzymując w ponad 98 proc. pierwotną efektywność silnika. Usuwa do 65 proc. osadów powstających w wyniku spalania benzyny nieuszlachetnionej. Chroni silnik i układ paliwowy przed korozją oraz fizycznym zużyciem.

EFECTA DIESEL, dzięki zaawansowanym technologiom, wymywa osady i utrzymuje w czystości elementy układu paliwowego i silnika. Regularna jazda na tym paliwie umożliwia przywrócenie pierwotnej wydajności wtryskiwaczy i zapewni ochronę powierzchni elementów silnika przed korozją.