11.12.2019

Centrum Badawczo Rozwojowe ORLEN i „Nauka z pasją” na Politechnice Warszawskiej

Przedstawiciele ORLEN opowiedzieli przedstawicielom kół naukowych Politechniki Warszawskiej o możliwościach Centrum Badawczo Rozwojowego w Płocku. Inwestycja warta ok. 184 mln złotych, której budowa zakończy się pod koniec 2020 roku otwiera wiele możliwości współpracy ze środowiskiem akademickim w ramach prowadzonych badań nad paliwami, nad ich udoskonalaniem czy badaniami związanymi z petrochemią i jej rozwojem.

W działania CBR zaangażują się uczelnie z Polski, ale i z zagranicy uczestnicząc w opracowywaniu nowych patentowych technologii związanych z  udoskonalaniem czy dodatkami do paliw. Do Centrum Badawczo-Rozwojowego będą pozyskiwani najlepsi studenci oraz pracownicy naukowi. 

Jak będzie wyglądało Centrum Badawczo - Rozwojowe możecie zobaczyć  TUTAJ

W spotkaniu kół naukowych „Nauka z pasją” na Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku uczestniczyło niemal 200 członków kół naukowych, przedstawicieli środowiska naukowego Politechniki Warszawskiej oraz młodzież szkół średnich z Płocka i Nowego Dworu Mazowieckiego zainteresowanych chemią, mechaniką, budownictwem, inżynierią i ekonomią, fizyką, astronomią, informatyką, robotyką i elektroniką. Coroczne seminarium naukowe i spotkania przedstawicieli kół naukowych w ramach „Nauki z Pasją” na Politechnice Warszawskiej w Płocku jest jedną z form realizacji zasadniczego celu i idei działalności Studenckiego Centrum Nauki i służy integracji studenckiej działalności naukowej, ułatwieniu wymiany informacji i promocji działalności naukowej wśród studentów oraz współpracy przy realizacji interdyscyplinarnych projektów również ze studentami innych wydziałów Politechniki Warszawskiej, innych uczelni i uczniami szkół średnich.​

Pełną relację z wydarzenia możecie znaleźć na stronie Politechniki Warszawskiej TUTAJ​