27.03.2019

Dni Otwarte Przemysłu Rafineryjnego w ORLEN

ORLEN wziął udział w Refining Industry Open Days w ramach „Europejskich Dni Przemysłu 2019”. Z tej okazji do płockiej siedziby naszej firmy zaprosiliśmy studentów technologii chemicznej z  Politechniki Warszawskiej filia w Płocku.

Goście poznali wyzwania stojące przed branżą rafineryjno-petrochemiczną. Eksperci wprowadzili ich w świat elektromobilności, a także przedstawili możliwości rozwoju swojej kariery w ORLEN. 

Studenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę zdobywaną podczas zajęć na uczelni, a także z bliska poznać działalność naszego Koncernu w czasie zwiedzania Zakładu Produkcyjnego w Płocku pod okiem eksperta, który opowiadał o procesie przerobu ropy. Studentów zaprosiliśmy także na jedną ze stacji paliw ORLENu, gdzie mogli spróbować naszych hot dogów i napić się kawy.

Inicjatywa odbyła się w ramach „Dni Przemysłu UE”. W tym roku koncentrowały się one na kluczowych wyzwaniach dla przemysłu takich jak: zrównoważony rozwój, digitalizacja, inwestycje czy globalizacja. „Dni Przemysłu UE” zgromadziły około 1800 uczestników ze świata i Europy, w tym interesariuszy reprezentujących przemysł. W ramach projektu przedsiębiorstwa działające w różnych obszarach przemysłowych, przygotowywały wycieczki z przewodnikiem i warsztaty, których celem było  zapoznanie z procedurami pracy, produktami i możliwościami zatrudnienia w ich sektorach.