28.08.2019

Hakujemy rzeczywistość z HackYeah!

​14 i 15 września Warszawa zostanie opanowana przez programistów z Polski i całego świata. Przed nami HackYeah, największy stacjonarny maraton programistyczny w Europie, który objęliśmy partnerstwem strategicznym. 

Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym imprezy i bardzo dobrym odbiorze udziału ORLEN przez środowisko programistyczne, jak również pozytywnych wrażeniach ze współpracy z sympatykami kodowania, podjęliśmy decyzję o udziale w tegorocznej edycji. Wracamy z nowymi wyzwaniami, które zostały opracowane przez nasze zespoły IT i są odpowiedzią na potrzeby biznesowe z Obszaru Detalu, HR-u oraz Cyberbezpieczeństwa. 

Czekamy na prace zespołów programistycznych, które przedstawią nam rozwiązania dla Modułu Pierwszej Pomocy w aplikacji ORLEN Mobile, zaproponują model konwersacji pracownika z wykorzystaniem chatbota w wewnętrznych tematach hr-owych oraz dostarczą narzędzie do szacowania poziomu ceberbezpieczeństwa, a także opracują model weryfikacji hardeningu stacji roboczych i serwerów z obszaru automatyki przemysłowej. Opisy zadań możecie przeczytać TUTAJ

HackYeah to wydarzenie, na którym pojawia się w jednym czasie około dwa i pół tysiąca osób tworzących aplikacje. Są to zarówno bardzo doświadczeni specjaliści, jak i osoby będące gdzieś na początku swojej kariery. Nasz aktywność w projekcie zakłada zaprezentowanie ORLEN jako nowoczesnej firmy, w której wdrażanych jest wiele innowacyjnych rozwiązań informatycznych, a co za tym idzie - miejsce, w którym można podjąć ciekawą i rozwojową współpracę w obszarze IT. To także możliwość nawiązania kontaktów z wieloma osobami. Ale HackYeah to przede wszystkim miejsce, gdzie na wskazane tematy będące w naszym zainteresowaniu uczestnicy maratonu programistycznego proponują ciekawe pomysły na ich rozwiązanie. Liczymy, że podobnie jak w ubiegłym roku, nasze zadania okażą się interesujące dla uczestników HackYeah, a my będziemy mogli wykorzystać zaproponowane pomysły do zbudowania docelowych rozwiązań – Jakub Kolbicz, dyrektor Biura Usług Informatycznych.

Dla uczestników hackathonu przygotowaliśmy strefę partnerską, przy której będzie można odbyć konsultacje z liderami i mentorami zadań, zrelaksować się w strefie chillout popijając kawę z oferty Stop Cafe. Dodatkową atrakcją będą gry analogowe, dzięki którym wszyscy będziemy mogli przypomnieć sobie czasy, w których rywalizowaliśmy na rekordy w pack-manie, czy przy stole z piłkarzykami. 

Realizujemy strategiczne projekty, rozwijamy zespoły programistyczne. Udział w podobnych wydarzeniach skupiających pasjonatów w wybranej branży to także doskonała okazja do promocji oferty zatrudnienia w Grupie ORLEN. Wykorzystując współczesne nośniki przygotowaliśmy materiały, które mogą zainteresować potencjalnych kandydatów do zatrudnienia. Nasi specjaliści z obszaru HR odpowiedzą na wszelkie pytania kandydatów oraz podpowiedzą nt. możliwości rozwoju w wybranej specjalizacji z obszaru IT.  

HackYeah to największy stacjonarny hackathon w Europie, skupiający kreatywne osoby, które hakują rzeczywistość i rozwiązują globalne problemy w trzech dziedzinach: KOMUNIKACJA, ŚRODOWISKO i BEZPIECZEŃSTWO. W ubiegłym roku udział w nim wzięło 2500 osób, wśród nich studenci, programiści, graficy, menadżerowie produktów, menadżerowie projektów, analitycy danych. Zysk z biletów dla uczestników zostaje przekazany organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci w rozwijaniu ich pasji do IT: Szkoła 3.0 i Hearty Foundation.​