08.02.2019

Będziemy na Festiwalu Pracy JOBICON!

4 spotkania, 10 prelegentów, 12 godzin multimedialnych wykładów oraz 175 zainteresowanych studentów. Tak w liczbach można podsumować Seminaria z Przemysłem na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej z udziałem Grupy ORLEN.

Przygotowując program staraliśmy się pokazać wszechstronność Grupy ORLEN oraz wiele możliwości rozwoju - dlatego też zdecydowaliśmy się przedstawić obszary i specjalizacje zawodowe w Koncernie w sposób przekrojowy. Połączyliśmy siłę Grupy, powołaliśmy zespół ekspertów z ORLEN, ORLEN Laboratorium oraz Anwilu i wspólnie omówiliśmy interesujące studentów tematy dzieląc się wieloletnim doświadczeniem, praktyką zawodową oraz pokazując nasze autorskie przykłady rozwiązań. Dodatkowo zorganizowaliśmy Strefę Konsultacji HR ORLEN, w której studenci zarówno przed wykładami jak i bezpośrednio po nich mogli skorzystać z pomocy Zespołu Rekrutacji w napisaniu dobrego CV i przygotowaniu się do rozmowy rekrutacyjnej. Podpowiadaliśmy jak wykorzystać wiedzę akademicką w praktyce oraz jak mądrze pokierować swoją karierą.

Seminaria z Przemysłem to cykl spotkań na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, w której udział biorą studenci wydziału oraz wiodące firmy przemysłu chemicznego. Celem spotkań jest przekazanie studentom wiedzy praktycznej opartej na konkretnych przykładach biznesowych oraz zainspirowanie do wyboru ścieżki rozwoju w kierunku, który umożliwia zatrudnienie w danym przedsiębiorstwie. To także doskonała okazja nawiązania kontaktu z przyszłym pracodawcą, poznania oferty pracy, możliwości odbycia stażu lub praktyk.

Przedstawiciel uczelni, dr inż. Piotr Wieciński Pełnomocnik Dziekana ds. Praktyk: chcemy inspirować naszych studentów, pokazywać im możliwości oraz potrzeby rynkowe. Organizując spotkania z przedstawicielami firm niejednokrotnie trafiamy na absolwentów naszej uczelni – to najlepszy przykład osiągnięcia sukcesu. Dlatego tym bardziej doceniamy zaangażowanie Grupy ORLEN, której reprezentanci spotkali się z nami aż 4 razy. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ok. 175 studentów, co jest wynikiem bardzo dobrym, zważywszy, że są to zajęcia nieobowiązkowe – podsumowuje.

Chcesz być na bieżąco z projektami edukacyjnymi, które realizujemy w środowisku akademickim? Polecamy Twojej uwadze nasz profil na LinkedIn, na którym publikujemy newsy z życia Grupy ORLEN, konsekwentnie rozwijając markę pracodawcy. Zapraszamy do naszej społeczności, kliknij TUTAJ