11.06.2019

Przemysł jeszcze bliżej studentów. ORLEN na Seminarium Nauka – Przemysł

Na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej spotkaliśmy się ze studentami prezentując działalność Koncernu.

Pokazując kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Płocku opowiedzieliśmy o działalności Biura Techniki  oraz strategicznych projektach realizowanych we współpracy z Politechniką Warszawską. Studenci mieli okazję poznać wyzwania z jakimi mierzą się nasi eksperci w odtworzeniu majątku zlokalizowanego na powierzchni 1200 ha oraz metody wykrywania zjawisk degradacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem audytorium spotkały się metody analizy fizykochemicznej korozyjności materiałów oraz pomiary szybkości korozji na 20 instalacjach Zakładu Produkcyjnego. W kuluarach odpowiadaliśmy na pytania o możliwości rozwoju i ścieżkach kariery w ORLEN. Nasi eksperci mówili o swoich doświadczeniach oraz podpowiadali w jakim kierunku postawić pierwszy krok na drodze swojej kariery, by jak najlepiej pokierować swoim rozwojem zawodowym.

Celem seminarium Nauka-Przemysł, organizowane na Wydziale Inżynierii Materiałowej w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” jest przybliżenie studentom Wydziału problematyki przemysłowej. Zaproszeni przedstawiciele przemysłu opowiadają o swoich firmach oraz o  współpracy z Wydziałem Inżynierii Materiałowej. Natomiast studenci w czasie sesji plakatowej prezentują na posterach swoje osiągnięcia, uzyskane we współpracy z przemysłem.