17.05.2019

Siłą rozwoju są ludzie. Wykład dla studentów UE w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego ORLEN wziął  udział w projekcie EEC – Liderzy Przyszłości. W rekordowej (pod względem frekwencji) edycji współorganizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach spotkaliśmy się ze studentami i absolwentami katowickiej uczelni.

Wykład otwarty, który poprowadził Adam Czyżewski, Główny Ekonomista ORLEN był okazją do dyskusji na tematy związane z marżą rafineryjną, od której zależą ceny paliw, a także ideą samochodów elektrycznych i możliwościach zmniejszenia emisji w transporcie. "Największa siła napędowa, jeżeli chodzi o rozwój, to ludzie" – to motto, które towarzyszyło przedstawieniu studentom katowickiej uczelni możliwości rozwoju w ORLEN. Zaprezentowaliśmy szczegóły oferty programów stażowych i praktyk, a także projektów edukacyjnych, które realizujemy na uczelniach technicznych i ekonomicznych. Wykład Adama Czyżewskiego z uwagą wysłuchała rekordowa liczba 350 studentów. 

Projekt EEC – Liderzy przyszłości  to przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego każdego roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach gości znakomitych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, którzy wygłaszają inspirujące wykłady oraz odpowiadają na pytania  studentów i naukowców.