05.02.2019

Tytuł TOP EMPLOYER jest nasz! Jesteśmy TOP Pracodawcą.

ORLEN po raz ósmy z rzędu został oficjalnie uznany za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce spełniających wysokie standardy polityki zatrudnienia.

Stawiamy na rozwój naszych pracowników, dążymy do wzbogacania stosowanych rozwiązań i wdrażania praktyk HR zgodnych z międzynarodowymi standardami zarządzania zasobami ludzkimi. Certyfikacja przyznana przez TOP Employers Institute symbolizuje nie tylko dobre środowisko pracy, ale także zobowiązanie do optymalizacji, dalszego rozwoju i współpracy, dzięki czemu możemy stawać się jeszcze lepszym pracodawcą.

Organizacje zakwalifikowane do grona najlepszych pracodawców w Polsce, wyłonione zostały w trakcie niezależnego kilkuetapowego badania, składającego się m.in. z etapu walidacji, audytu najlepszych praktyk HR oraz finalnej certyfikacji. 

Eksperci ocenili nasze praktyki HR na podstawie analizy 100 pytań dotyczących 600 praktyk HR w obszarach takich jak m.in.: wynagrodzenia i benefity, system premiowania, rozwój i szkolenia oraz kultura organizacyjna firmy. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z takich organizacji.

- Szereg działań i aktywności, jakie podejmujemy względem obecnych i przyszłych pracowników mają na celu nie tylko pozyskanie kandydatów do pracy, ale również utrzymanie pracowników posiadających kluczowe kompetencje, unikatową wiedzę i doświadczenie. Wspieramy również rozwój kompetencji zawodowych naszych pracowników korzystając z najlepszych rynkowych praktyk i jako najcenniejsza polska marka musimy podejmować ambitne działania, wciąż się rozwijać a ta nagroda potwierdza właściwy kierunek działań - każdy certyfikat, jaki otrzymuje ORLEN to powód do dumy i potwierdzenie naszego profesjonalizmu - wskazuje Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr.

Top Employers Institute jest światowym autorytetem w zakresie badania warunków pracy, który certyfikował i przyznał tytuł Top Employer ponad 1500 organizacjom w 118 krajach na pięciu kontynentach. Program TOP Employers umożliwia organizacjom promowanie marki pracodawcy, porównywanie swoich praktyk HR z praktykami innych certyfikowanych pracodawców oraz dostosowanie do międzynarodowych standardów. 

Biuro Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników