05.09.2019

Warsztaty edukacyjne dla Stażystów IV edycji programu „Kierunek ORLEN”

Czy wiesz, że kariera profesjonalnego sportowca ma taki sam mechanizm jak Twoja kariera zawodowa? Nawet jeżeli dopiero ją zaczynasz. Okoliczności są inne, ale składniki sukcesu są te same. O tym, jak wiele jest analogii między sportem a biznesem dowiedzieli się stażyści IV edycji programu stażowego Kierunek ORLEN. 

Gościem warsztatu edukacyjnego był zawodnik klubu piłki ręcznej Wisła Płock - Ondriej Zdrahala, który na przykładzie swojej kariery sportowej przedstawił, jak ważne jest budowanie swojej marki osobistej i przyszłości w oparciu o  klub, w jakim zaczyna się karierę. W tym kontekście, stażyści dowiedzieli się jak świadomie budować swoją markę osobistą jako profesjonalista będąc jednocześnie ambasadorem marki pracodawcy ORLEN. („Jeżeli myślisz o swojej karierze, to twoi znajomi, koledzy ze studiów, inni pracodawcy powinni Cię kojarzyć z ORLENEM.”)

Całodzienny  warsztat był jednak przede wszystkim czasem na integrację w ramach społeczności stażystów, możliwością poznania Wartości Grupy ORLEN i czasem rozwoju kompetencji miękkich: komunikacji i współpracy. 

Właśnie rozwój kompetencji miękkich w ramach programu Kierunek ORLEN to ważne doświadczenie dla studentów i absolwentów, którzy zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe w Spółkach Grupy ORLEN. W ten sposób stażysta rozwija się na dwóch płaszczyznach: zawodowej i kompetencyjnej pod okiem indywidualnego Opiekuna obszaru merytorycznego i Obszaru Kadr. 

Kolejne warsztaty już wkrótce!