13.06.2019

Wycieczka studentów Inżynierii Chemicznej PW

Na chwilę przed sesją egzaminacyjną w naszym zakładzie produkcyjnym w Płocku gościliśmy wycieczkę studentów Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej.

Wycieczka studentów została zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Inicjatywa podjęta we współpracy z środowiskiem akademickim była częścią realizacji celu strategicznego, jakim jest zapewnienie dobrej jakości edukacji. 

W czasie całodniowej wizyty studenci inżynierii chemicznej mieli doskonałą okazję, aby zobaczyć z bliska jak będzie wyglądała ich praca w przyszłości, dzięki zaangażowaniu naszych pracowników  poznali możliwości kariery oraz ofertę rozwoju w ORLEN. 

Niewątpliwym walorem wycieczki była możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego, który jest kompleksem 60 instalacji produkcyjnych na powierzchni 1200 ha powierzchni oraz zapoznanie z produkcją produktów rafineryjnych i petrochemicznych. W kuluarowych rozmowach nie dało się ukryć, że skala działania naszego przedsiębiorstwa zrobiła na zaproszonych studentach duże wrażenie.

Podczas wycieczki studenci uczestniczyli w inspirujących prezentacjach prowadzonych przez naszych ekspertów oraz dowiedzieli się o aktualnie prowadzonych projektach i inwestycjach, co może mieć przełożenia na ich decyzje o wykonywanym zawodzie w przyszłości.