31.01.2020

ORLEN niezmiennie wśród najlepszych pracodawców

​Eksperci z Top Employers Institute już po raz dziewiąty z rzędu uznali ORLEN za czołowego pracodawcę w Polsce. Co więcej, w obecnej edycji konkursu znaleźliśmy się w TOP 5 przedsiębiorstw, które otrzymały certyfikat! 

W tym roku po raz pierwszy w historii do grona certyfikowanych organizacji „Top Employers Polska 2020” dołączyła również spółka ANWIL, co dowodzi, że cała Grupa ORLEN skutecznie realizuje politykę personalną.

Eksperci Top Employers Institute prowadzący badanie po raz kolejny docenili i nagrodzili ORLEN za spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie polityki personalnej. Organizacje otrzymujące certyfikat Top Employer są poddawane niezależnemu audytowi ponad 600 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Wynik badania Top Employers to dla nas potwierdzenie, że nasze rozwiązania ukierunkowane na rozwój pracowników już teraz spełniają najwyższe światowe standardy. To jednak przede wszystkim motywacja, żeby z roku na rok konsekwentnie podnosić poprzeczkę. Różnorodny wachlarz rozwiązań skoncentrowanych na rozwoju pracowników, szeroki pakiet benefitów dostosowany do indywidualnych potrzeb, czy wdrażanie technologii wspomagających procesy HR to tylko niektóre ze skutecznie realizowanych przez nas działań. Nie spoczywamy jednak na laurach. Na bieżąco wdrażamy szerokie spektrum praktyk i zarządzamy nimi w taki sposób, by przyciągnąć, angażować oraz utrzymać najlepszych profesjonalistów – powiedziała Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr, ORLEN.

Organizacja uznawana za Top Employer musi udowodnić, że poprzez wdrożenie wielu praktyk HR, pomaga udoskonalić środowisko pracy, dzięki czemu kadra ma zapewniony rozwój i doskonałe warunki zatrudnienia. Firmy, które otrzymały certyfikat, są doskonałym przykładem zaangażowania w nieustanne usprawnianie praktyk HR i dbania o swoich pracowników. Gratulacje! – powiedział David Plink, CEO Top Employers Institute.

Top Employers Institute, został założony ponad 28 lat temu i jest globalnym autorytetem w zakresie badania warunków pracy tworzonych przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną. W tegorocznej edycji badania Top Employers Institute wyróżnił ponad 1600 organizacji w 119 krajach/regionach na pięciu kontynentach.