09.01.2020

Seminaria z Przemysłem na Wydziale Chemicznym PW

Za nami seria 3 spotkań ze studentami Technologii Chemicznej w ramach Seminariów z Przemysłem na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej z udziałem Grupy ORLEN. Tę edycję z pewnością można zaliczyć do udanych. Powtórzyliśmy efekt z ubiegłego roku. Średnia frekwencja na spotkaniu wynosiła 50 uczestników, co oznacza, że łącznie na seminariach z Grupą ORLEN udział wzięło około 150 studentów.

W sumie, w trakcie 6 godzin multimedialnych wykładów studenci mogli przekonać się o wyzwaniach związanych monitoringiem parametrów procesowych instalacji DRW. Poznali na czym polega proces wytwarzania amoniaku oraz czynności optymalizujące produkcję, a także dowiedzieli się jak przebiega i na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas kontroli jakości na poszczególnych etapach produkcji tworzyw sztucznych – PTA i PVC. Zainteresowani udziałem w programie stażowym Kierunek ORLEN otrzymali pakiet wyczerpujących informacji o  możliwościach rozwoju w naszej firmie.   

W tegoroczny cykl spotkań zaangażowaliśmy pracowników z obszaru produkcji ORLEN, ORLEN Laboratorium i ANWIL. Organizując kadrę ekspertów postawiliśmy na mix młodości i doświadczenia. Naszymi prelegentami byli zatrudnieni stażyści, a także kierownicy projektów oraz specjaliści, czyli osoby, które mają wpływ na rozwój zawodowy naszych stażystów. Efekt? Merytoryczny materiał odsłaniający kulisy procesów produkcyjnych w Grupie ORLEN, inspirujący młodych adeptów, pokazujący wiele możliwości poprowadzenia swojej kariery, który odpowiada oczekiwaniom grupy docelowej.   

Seminaria z Przemysłem to cykl spotkań na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, w których udział biorą studenci wydziału oraz wiodące firmy przemysłu chemicznego. Celem spotkań jest przekazanie studentom wiedzy praktycznej opartej na konkretnych przykładach biznesowych oraz zainspirowanie do wyboru ścieżki rozwoju w kierunku, który umożliwia zatrudnienie w danym przedsiębiorstwie. To także doskonała okazja nawiązania kontaktu z przyszłym pracodawcą, poznania oferty pracy, możliwości odbycia stażu lub praktyk.