01.09.2020

Znamy laureatów III edycji programu stypendialnego Bona Fide

Kampania edukacyjna „Inwestowanie długoterminowe na GPW” realizowana w ramach programu ORLEN w Portfelu została nagrodzona w konkursie InvestCuffs2020. Dziękujemy za docenienie naszych starań.

Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach mogli ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł netto. Stypendium, podobnie jak w poprzednich edycjach, przeznaczone jest dla studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się w szkołach z tzw. Listy Szanghajskiej.

Zainteresowanie III edycją programu Bona Fide dowodzi, jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie polskim studentom. Wszyscy kandydaci odznaczali się niezwykłymi osiągnięciami, dlatego ich wybór był naprawdę trudny. Dzięki współpracy z partnerami udało się wyłonić 10 najlepszych kandydatów – przyszłych liderów polskiego sektora publicznego. Z satysfakcją obserwuję też losy laureatów poprzednich edycji programu, którzy wracają do Polski i podejmują wyzwania zawodowe w polskiej administracji państwowej i spółkach Skarbu Państwa, w tym ORLEN – Katarzyna Fabbri, członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Program Bona Fide (łac. w dobrej wierze) to unikalny projekt w skali kraju. Jego celem jest objęcie mecenatem osób, które w przyszłości mogą swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas stypendium wykorzystać do budowania siły krajowej gospodarki.

Tegorocznymi partnerami programu zainicjowanego przez Fundację ORLEN, zostały również Fundacja BKG im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa oraz Fundacja LOTOS.