05.11.2021

ORLEN w gronie najlepszych pracodawców rankingu Universum

Universum jest globalnym liderem w obszarze Employer Brandingu przeprowadzającym największe na świecie badanie oczekiwań studentów wobec pracodawców. Podobnie jak w ubiegłych latach ORLEN zostaliśmy wyróżnieni w pięciu spośród siedmiu kategorii.

Badanie Universum 2021 zostało przeprowadzone w okresie od marca 2021 do czerwca 2021 roku. W polskiej edycji największego na świecie badania przeprowadzanego wśród studentów wzięło udział 12.986 studentów z 77 polskich uczelni. Na podstawie preferencji badanych opracowany został ranking Universum Most Attractive Employers Poland 2021 w siedmiu kategoriach, wg kierunków studiów: biznesowych, inżynieryjnych, informatycznych, medycznych, nauk ścisłych, humanistycznych oraz prawniczych. 

Studenci uznali nas za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę dla grup studentów w następujących kierunkach:

·         16. miejsce dla studentów kierunków inżynieryjnych,

·         19. miejsce dla studentów nauk ścisłych,

·         22. miejsce dla studentów kierunków prawniczych,

·         32. miejsce dla studentów kierunków biznesowych,

·         39. miejsce dla studentów kierunków humanistycznych.

Wszelkie wyróżnienia i docenienie naszej oferty przez studentów jest dla nas niezwykle ważne. To także forma docenienia naszych starań, jakie podejmujemy, aby docierać do potencjalnych kandydatów z informacjami nt. możliwości podjęcia pracy w ORLENie czy perspektyw rozwoju, jakie stwarzamy. Wszelkie działania, jakie podejmujemy oraz projekty, które realizujemy by być blisko studentów są dla nas niezwykle ważne, gdyż dają nam możliwość wsłuchania się w potrzeby i oczekiwania kandydatów. Dzień Wiedzy z ORLENEM, program stażowy Kierunek ORLEN, jak również obecność na targach pracy to tylko niektóre z inicjatywy, które realizujemy, by dzielić się ekspercką wiedzą naszych pracowników oraz promować ofertę rozwoju kariery w Grupie ORLEN. Do wszelkich działań realizowanych na uczelniach, w ramach programów partnerskich oraz w social mediach angażujemy przedstawicieli biznesu, HR oraz Ambasadorów marki pracodawcy, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami, dzięki czemu możemy promować ORLEN jako miejsce pracy o wyjątkowym znaczeniu.