21.01.2022

ORLEN ponownie w gronie najlepszych pracodawców

ORLEN został uznany za czołowego pracodawcę przez ekspertów z Top Employers Institute. Już po raz jedenasty Koncern znalazł się w prestiżowym zestawieniu firm spełniających najwyższe światowe standardy w polityce personalnej. W rankingu wyróżniony został również ANWIL, spółka z Grupy ORLEN.

Certyfikat Top Employer to wyróżnienie, które przyznawane jest wyłącznie na rok. Oznacza, że firma oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia, dba o bezpieczeństwo i komfort swoich pracowników, daje im możliwości rozwoju, a także proponuje benefity. Żeby pozostać w gronie najlepszych pracodawców, firma musi pracować nad ciągłym rozwojem praktyk HR.

– Aby pozyskać najlepszych specjalistów z branży, musimy tworzyć środowisko pracy, w którym pracownicy mogą działać efektywnie i z zaangażowaniem. Dlatego nieprzerwalnie od jedenastu lat poddajemy się ocenie Top Employers Institute, aby mieć pewność, że oferowane przez nas warunki pracy oraz praktyki związane z zatrudnieniem spełniają najwyższe rynkowe standardy. Różnorodny wachlarz rozwiązań skoncentrowanych na rozwoju pracowników, szeroki pakiet benefitów dostosowany do indywidualnych potrzeb czy wdrażanie technologii wspomagających procesy HR, to tylko niektóre ze skutecznie realizowanych przez nas działań. Otrzymanie nagrody Top Employer jest wyróżnieniem i sukcesem wszystkich pracowników ORLEN – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ORLEN ds. Kadr.

Certyfikacja Top Employer jest corocznym badaniem, w którym bardzo wnikliwie oceniane są firmy z całego świata, a także ich praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kwestionariusz obejmuje 20 tematów, takich jak strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja. Metodologia dla wszystkich uczestników badania jest jedna, co gwarantuje, że certyfikowana organizacja oferuje najwyższe światowe standardy w obszarze HR.

Top Employers Institute został założony ponad 30 lat temu i jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. W ramach programu certyfikowano i nagrodzono już ponad 1857 najlepszych pracodawców w 123 krajach na pięciu kontynentach.

Więcej informacji o Top Employer Polska znajdziesz na https://www.top-employers.com/pl-PL/