04.04.2022

Trwa nabór do V edycji programu stypendialnego Bona Fide!

Program stypendialny Bona Fide to oferta dla wybitnie uzdolnionych polskich studentów, którzy wybierają się na studia II i III stopnia na uczelniach zagranicznych. To już V edycja programu. Aplikować można do 8 kwietnia!

Inwestycja w rozwijanie pasji, realizowanie marzeń o przyszłości to jeden z najważniejszych priorytetów Fundacji ORLEN. W ciągu czterech lat poprzez program Bona Fide wsparliśmy dziesiątki studentów, którzy do dziś są z nami w kontakcie, a my cieszymy się, że świat stoi dla nich otworem i bardzo w nich wierzymy! Udział w programie stypendialnym Bona Fide to szansa na uzyskanie stypendium, pozyskanie wiedzy i doświadczenia już na starcie swojej kariery. Weź udział w rekrutacji i przekonaj się, że warto sięgać po marzenia! 

Tegorocznymi partnerami programu są Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Empiria i Wiedza (BGrupa ORLEN). Do aplikowania o stypendium zapraszamy polskich studentów, wybierających się na studia II lub III stopnia, na kierunkach: administracja publiczna, zarządzanie w sektorze publicznym, ekonomia, stosunki międzynarodowe, politologia, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, energetyka, odnawialne źródła energii lub kierunki pokrewne. Wymienione kierunki muszą być prowadzone na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska).

W tej edycji listę poszerzamy o uczelnie z pierwszej 10 Światowego rankingu przedmiotów akademickich za rok 2021 (Global Ranking of Academic Subjects 2021) dla kierunków ekonomia, finanse, prawo, nauki polityczne. Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie się stypendysty do podjęcia pracy w Polsce, w jednej ze spółek z udziałem Skarbu Państwa lub w administracji publicznej.

Nabór do programu składa się z dwóch etapów. W pierwszym, kandydaci przesyłają wypełniony komplet dokumentów. Następnie osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zapraszane zostają na rozmowy indywidualne. Na ich podstawie zostaną wyłonieni stypendyści programu. W czterech dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano 32 stypendia na łączną kwotę ponad 3 280 000  zł.

Wnioski można składać od 21 marca do 8 kwietnia 2022 r.

Regulamin programu oraz formularz stypendialny dostępne TUTAJ.