27.06.2022

Uczestniczyliśmy w Forum Kariery Młodych 2022

Z początkiem czerwca przedstawiciele Biura Morskich Farm Wiatrowych ORLEN oraz Baltic Power wzięli udział w Forum Kariery Młodych organizowanym na Uniwersytet Morski w Gdyni. W wydarzeniu brały udział firmy i instytucje zainteresowane współpracą i rozwojem przyszłych kadr sektora morskiego.

Forum Kariery Młodych to wydarzenie, które zostało stworzone, aby zaprezentować oferty firm z różnych branż, które poszukują kandydatów do pracy wśród studentów i absolwentów najlepszych kierunków i uczelni na Pomorzu. Jest to dobra okazja do ubiegania się o wymarzoną praktykę, staż a nawet pracę! W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 15 firm z branż ściśle związanych z kierunkami kształcenia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Były to m.in. transport, logistyka i spedycja, inżynieria morska i lądowa, energetyczna, petrochemiczna, służby mundurowe, technologia produkcji, przemysł stoczniowy, przemysł spożywczy.

ORLEN i Baltic Power jako jedyne podmioty z sektora morskiej energetyki wiatrowej miały okazję w detalach opowiedzieć o statusie projektów, planach na przyszłość oraz perspektywach rozwoju i pracy w polskim sektorze offshore wind. Podczas Forum Kariery Młodych studenci poznali również ofertę staży i praktyk dostępnych w Grupie ORLEN, w tym programów: Kierunek ORLEN, Energia dla Przyszłości i Akademia Energii, mieli możliwość poznania procesów rekrutacyjnych i zasad selekcji kandydatów oraz porozmawiania z przedstawicielami firm i specjalistami celem wymiany informacji.