26.10.2023

ORLEN w szkole

Za nami seria spotkań z uczniami Technikum Chemicznego w Płocku. Wspólnie z ORLEN Laboratorium przybliżaliśmy, jak mogłaby wyglądać ścieżka kariery w ORLENIE i podpowiadaliśmy, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

18-19 października w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku odbyły się spotkania z uczniami 4. i 5. klas Technikum Chemicznego. Uczniom klas o profilu technologia chemiczna przedstawiliśmy różne możliwości zawodowe, jakie oferujemy w ORLENIE.

Nasi pracownicy z Obszaru Produkcji opowiadali o swoim doświadczeniu i ścieżkach kariery, które także zaczynały się od rozwijania nauk ścisłych w szkolnych ławkach Technikum Chemicznego w Płocku.

Jednym z celów spotkania była promocja rekrutacji na stanowisko Młodszy Operator Procesów ProdukcyjnychDzięki takim wydarzeniom uczniowie mogą poznać nasze plany rozwoju i dowiedzieć się więcej o aktualnie prowadzonych przez Grupę ORLEN inwestycjach.

Uczestnictwo w międzynarodowych projektach, które realizuje firma, mogłoby być dla nich szansą do wykorzystania swojej wiedzy i budowania ścieżki kariery.

Podczas spotkań był również czas, w którym przedstawicielki z ORLEN Laboratoriom powiedziały o pracy w laboratorium, a Zespół Rekrutacji podpowiadał jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Tego typu wydarzenia są niezwykle cenne, ponieważ pozwalają na zetknięcie się rynku edukacji z rynkiem pracy. To możliwość poznania kulisów praktyk, programu stażowego Kierunek ORLEN czy projektów realizowanych w Grupie ORLEN bezpośrednio od pracowników.