17.01.2023

ORLEN w gronie najlepszych pracodawców

ORLEN już po raz dwunasty z rzędu został wyróżniony tytułem Top Employer Polska, przyznawanym najlepszym pracodawcom w kraju. W prestiżowym zestawieniu firm spełniającychnajwyższe światowe standardy w polityce personalnej znalazły się również spółki z Grupy ORLEN – ANWIL i ORLEN Unipetrol.

Certyfikacja Top Employer jest corocznym badaniem, w którym wnikliwie oceniane są firmy z całego świata, a także ich praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Eksperci z Top EmployersInstitute certyfikują pracodawców w oparciu o badanie stosowanych praktyk HR. Kwestionariusz obejmuje 20 tematów, m.in. takich jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów,szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

Metodologia dla wszystkich uczestników badania jest jedna, co gwarantuje, że certyfikowana organizacja oferuje najwyższe światowe standardy w obszarze HR. Dodatkowo wszystkie praktykiweryfikowane są w oparciu o dowody istnienia, a proces certyfikacji kończy niezależny audyt, prowadzony przez audytorów zewnętrznych.

- Potencjał naszych pracowników tkwi w ich różnorodności. Mamy tego świadomość i staramy się to, jak najlepiej wykorzystać dla rozwoju firmy. Z drugiej strony angażujemy się w zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, dbając o dostosowaną do indywidualnych potrzeb pracowników ofertę rozwojową i benefitową. Wyróżnienie Top Employer, które przyznawane jest wyłącznie na rok, a otrzymane przez ORLEN już dwunasty raz z rzędu, potwierdza właściwy kierunek tych działań i powoduje jednocześnie, że jako organizacja ciągle się doskonalimy, oferując nowe rozwiązania  – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr ORLEN.

W prestiżowym gronie wyróżnionych pracodawców w Polsce, już po raz czwarty znalazł się ANWIL. Co więcej, w tym roku po raz pierwszy w swojej historii, na liście Top Employer znalazła się równieżczeska spółka ORLEN Unipetrol, co pokazuje, że cała Grupa ORLEN skutecznie realizuje politykę personalną.

W ramach programu Top Employer certyfikowano i nagrodzono 2 053 najlepszych pracodawców w 121 krajach/regionach na pięciu kontynentach. Firmy pozytywnie zweryfikowane przez Instytut, które weszły do grona Top Employers wpływają na życie ponad 9,5 miliona pracowników na całym świecie.

Więcej informacji o Top Employer Polska na https://www.top-employers.com/pl-PL/