07.04.2023

ORLEN wyróżniony w plebiscycie „Pracodawca dla Inżyniera” 2023

Znamy najlepszych pracodawców dla inżynierów. Po raz kolejny znaleźliśmy się w TOP10 wyróżnionych firm. 

Zdaniem studentów kierunków technicznych studiujących na wiodących uczelniach politechnicznych jesteśmy w TOP10 w rankingu "Pracodawca dla Inżyniera". Pracodawcy byli wybierani w oparciu o opinie i doświadczenia studentów. Czynniki, które były brane pod uwagę to m.in.: rozpoznawalność na rynku pracy, wysoki prestiż, dobre opinie wśród znajomych, związek z wykształceniem czy dobra atmosfera pracy i stabilne warunki zatrudnienia.

Miejsce wśród topowych pracodawców w Polsce wg opinii studentów to dla nas duże wyróżnienie, które potwierdza efektywność realizowanych projektów w ramach budowania marki pracodawcy. To także forma docenienia naszych starań, które podejmujemy dla bardzo ważnej dla nas grupy docelowej. Cieszymy się, że możemy pomagać młodym ludziom w rozwijaniu ich zawodowych skrzydeł. Program stażowy Kierunek ORLEN, Dzień wiedzy z ORLENEM czy obecność na targach pracy to tylko niektóre inicjatywy, które realizujemy, by dzielić się ekspercką wiedzą naszych pracowników oraz promować ofertę rozwoju kariery w Grupie ORLEN. Do wszelkich działań realizowanych na uczelniach, w ramach programów partnerskich oraz w social mediach angażujemy przedstawicieli biznesu, HR oraz Ambasadorów marki pracodawcy, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami.

Pracodawca dla Inżyniera to plebiscyt mający na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnego pracodawcy zdaniem studentów i absolwentów. Jednocześnie jest to największe badanie w Polsce przeprowadzone przez studentów - Stowarzyszenie Studentów BEST, które informuje pracodawców o potrzebach zawodowych wchodzącego na rynek pracy nowego pokolenia.