19.01.2024

ORLEN w pierwszej piątce najlepszych pracodawców w Polsce

Już po raz trzynasty ORLEN został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Top Employers Polska. Spółka została doceniona za wysoki poziom polityki personalnej i stosowane praktyki HR. Wśród nagrodzonych Top Employers 2024 znalazły się także ANWIL i Unipetrol z Grupy ORLEN.

Certyfikat Top Employers to potwierdzenie stosowania najlepszych praktyk w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Co roku eksperci Top Employers Institute przeprowadzają badanie, które analizuje zgłoszone do certyfikacji firmy na całym świecie w 20 obszarach, m.in. warunków zatrudnienia, strategii HR, dostępu do szkoleń czy działań poprawiających dobrostan pracowników. ORLEN otrzymał tytuł Top Employers po raz trzynasty i znalazł się na czwartym miejscu wśród prawie 80 wyróżnionych firm z Polski. Certyfikat Top Employers przyznawany jest dopiero po szczegółowej weryfikacji i ocenie zewnętrznego audytora.

– W ORLENIE tworzymy inspirujące środowisko, w którym można realizować swoje aspiracje zawodowe i podnosić kwalifikacje, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Stawiamy na dialog i otwartość, bo tylko w ten sposób możemy skutecznie odpowiedzieć na potrzeby pracowników i zaproponować im szeroki zakres benefitów pozapłacowych, dostosowanych do ich zmieniających się preferencji. Cieszymy się z wyróżnienia Top Employers, które potwierdza pozycję ORLENU jako czołowego polskiego pracodawcy. Spółka odbiera je już kolejny raz, co dowodzi konsekwencji, z jaką ORLEN stosuje najlepsze praktyki w obszarze zatrudnienia i spraw pracowniczych – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr w ORLEN.

W gronie pracodawców wyróżnionych w tegorocznym konkursie Top Employers znalazły się również dwie inne Spółki należące do Grupy ORLEN: działający na polskim rynku ANWIL oraz czeski ORLEN Unipetrol. 

Włocławska spółka ORLENU produkująca nawozy azotowe i tworzywa sztuczne, zdobyła certyfikat już piąty raz z rzędu. Natomiast ORLEN Unipetrol otrzymał go po raz drugi. Potwierdza to spójną i skutecznie realizowaną politykę personalną Koncernu.

W ramach tegorocznej edycji konkursu, Top Employers Institute wyróżnił 2300 organizacji z 121 krajów na pięciu kontynentach, w tym 79 z Polski. Do ubiegania się o certyfikat mogły przystąpić firmy zatrudniające w danym kraju minimum 250 pracowników lub będące częścią międzynarodowej organizacji, w której więcej niż 2500 osób. Laureaci tegorocznej edycji Top Employers zatrudniają łącznie ponad 12 milionów pracowników.

Więcej informacji o Top Employer Polska na https://www.top-employers.com/pl-PL/