ENERGETYKA

Wybrałem staż w obszarze Energetyki, ze względu na połączenie prawa, biznesu i energetyki

Jan Jaśkiewicz

Do moich obowiązków należy opiniowanie umów z różnych obszarów. Pracuję nad umowami z zakresu odnawialnych źródeł energii, praw majątkowych, gwarancji pochodzenia, wtórnego rynku mocy i sieci przesyłowych. Cieszę się, że mogę być częścią zespołu, w którym pracują osoby z wieloletnim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą.

Staż realizuję w Biurze Zarządzania Portfelami Strategicznymi Energetyki, w Warszawie. Obszar ten wybrałem ze względu na połączenie prawa, biznesu i energetyki związanej z procesami zachodzącymi na rynku handlu hurtowego energią elektryczną i produktami powiązanymi. Na co dzień opiniuję aneksy i projekty umów, analizuję zmiany regulacyjne dotyczące obszaru energetyki, a także przygotowuję rozwiązania prawne dla specjalistów i ekspertów z branży.

Jestem studentem V roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Uczelnię i kierunek wybrałem m.in. ze względu na moje zaintersowania związane z regulacjami prawnymi w energetyce. Od początku studiów angażowałem się w działalność kół naukowych, szczególnie KN Prawa Energetycznego, a także rozwój uniwersyteckiej piłki siatkowej. Przede mną intensywny czas pisania pracy magisterskiej połączony z przygotowaniami do egzaminów na aplikację prawniczą. 

Cieszę się, że mogę być częścią zespołu, w którym pracują osoby z wieloletnim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą.

Jan Jaśkiewicz Stażysta

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

Pierwsze skojarzenie z marką ORLEN to polska siatkówka. Włączając transmisje meczów naszej siatkarskiej reprezentacji, zawsze widziałem logo firmy, jako dumnego sponsora polskiego sportu.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

Staż w ORLENIE daje mi możliwość wszechstronnego rozwoju w zespole złożonym ze specjalistów i ekspertów rynku energii elektrycznej. Mogę również poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności.

Dlaczego ORLEN?

ORLEN jako lider transformacji energetycznej w Europie Środkowej zapewnia szereg ambitnych wyzwań. Dla mnie, jako osoby ciekawej świata, praca w multienergetycznym koncernie jest unikatowym doświadczeniem.