PRODUKCJA

Na stażu biorę udział w realizacji projektów rozwojowych oraz zajmuję się optymalizacją procesów

Piotr Dawidko

Jestem na stażu w dziale Produkcji w Obszarze Głównego Inżyniera Zakładu. Biorę udział w realizacji projektów rozwojowych, przygotowaniach koncepcji technologicznych oraz zajmuję się optymalizacją procesów. Natomiast moim głównym zadaniem jest zdiagnozowanie i przeciwdziałanie powstawaniu substancji złowonnych na instalacjach zakładowych. Te działania mają na celu zapewnienie ochrony komfortu pracy pracowników, przestrzeganie przepisów oraz zapewnienie firmie dobrego wizerunku. Wsparcie pracowników firmy oraz ich merytoryczna opieka pomagają mi zdiagnozować problemy i opracować możliwe rozwiązania.

Staż odbywam w ORLEN Południe S.A. w Trzebini, czyli jednej z najstarszych rafinerii w Polsce, która stale przekształca się biorafinerię. Zakład ciągle się rozwija, wykorzystując coraz to nowocześniejsze techniczne rozwiązania, które usprawniają jej działanie. Staż w tym obszarze pokrywa się z moimi zainteresowaniami, czyli połączniem procesów biotechnologicznych z wykorzystaniem technologii chemicznej.

Jestem studentem Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Pierwszy stopień studiów inżynierskich ukończyłem na kierunku Biotechnologia Przemysłowa i w Ochronie Środowiska. Zainteresowanie naukami przyrodniczymi i zaawansowanymi technologiami skłoniły mnie do wyboru tych studiów, bo widzę ogromne perspektywy rozwoju w różnych gałęziach przemysłu.  Aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku Technologia Chemiczna i mogę zagłębiać tajniki chemii i inżynierii procesów.

ORLEN jest miejscem, w którym będę mógł się ciągle rozwijać dzięki innowacyjnym projektom, które są tutaj realizowane.

Piotr Dawidko Stażysta

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN przede wszystkim kojarzy mi się z firmą posiadającą ogromny wpływ na polską gospodarkę. Jest to lider w branży petrochemicznej i energetycznej, który stawia na rozwój rozszerzając swoją działalność w różnych branżach przemysłu. 

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

Staż w ORLENIE daje mi możliwość ciągłego pogłębiania wiedzy zdobytej na studiach. Mogę zobaczyć od środka jak działają instalacje produkcyjne oraz poznać strukturę działania zakładu. Jest to dla mnie cenne doświadczenie, które będę mógł wykorzystać w przyszłości. 

Dlaczego ORLEN?

ORLEN jest miejscem, w którym będę mógł się ciągle rozwijać dzięki innowacyjnym projektom, które są tutaj realizowane. ORLEN to również lider transformacji energetycznej w Europie Środkowej. Rozwijanie technologii biotechnologicznych, redukcja gazów cieplarnianych oraz nowatorskie podejście do produkcji energii przyczynia się do osiągania celów związanych z ochroną środowiska oraz zmianami klimatycznymi. ORLEN kreuje ścieżki rozwoju, które będą miały pozytywny wpływ na przyszłe pokolenia.