11.07.2023

Ruszył nabór do letniej rundy programu ORLEN Skylight accelerator

W ramach ósmej rundy ORLEN wspólnie ze spółkami ANWIL i Energa będzie poszukiwał startupów, odpowiadających na prawie 30 wyzwań technologicznych i biznesowych. Zgłoszenia do programu akceleracyjnego można składać do 11 sierpnia 2023 roku poprzez specjalny formularz aplikacyjny.

ORLEN Skylight accelerator to korporacyjny program skierowany do młodych podmiotów technologicznych z Polski i zagranicy, które wspólnie ze spółkami z Grupy ORLEN chcą skalować i komercjalizować swoje innowacyjne rozwiązania. Akcelerator działa na rynku już prawie 2 lata, w tym czasie zrealizowano 7 rund naboru, w ramach których ogłoszono ok. 150 wyzwań, m.in. w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, bezpieczeństwo, petrochemia czy energetyka.

Podmioty biorące udział w programie mogą uzyskać wiele korzyści, do których można zaliczyć między innymi:

  • przetestowanie swojego rozwiązania w rzeczywistych warunkach operacyjnych w ramach infrastruktury Grupy ORLEN,
  • sfinansowanie kosztów przygotowania i realizacji pilotażowego wdrożenia,
  • pozyskanie praktycznej wiedzy poprzez wsparcie ekspertów i mentorów w zakresie rozwoju, ulepszania czy dostosowania swoich rozwiązań do konkretnych warunków operacyjnych,
  • możliwość skalowania biznesu i realnej opcji na dalszą komercjalizację rozwiązań po zakończeniu pilotażowego wdrożenia.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonych naborów można znaleźć tutaj.