Stacja ORLENU, najczystsza w Polsce
Stacja Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN Spółka Akcyjna przy Al. Solidarności 102 w Warszawie, zdobyła Złoty Medal w ogólnopolskim konkursie "Najczystsza ekologicznie stacja paliw 2003".
Brak odpowiednich wyników.
Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania
Liczba wyszukanych stron: 0
Stacja Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN Spółka Akcyjna przy Al. Solidarności 102 w Warszawie, zdobyła Złoty Medal w ogólnopolskim konkursie "Najczystsza ekologicznie stacja paliw 2003".
ORLEN i Naftogaz podpisały dwa porozumienia o współpracy, które wyznaczają ramy dalszych działań obu spółek w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy oraz długoterminowej transformacji sektora energii. Dokumenty obejmują współpracę w zakresie handlu LNG, wykorzystania infrastruktury regazyfikacyjnej i transportowej w regionie Morza Bałtyckiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej, a także wymianę doświadczeń w obszarze zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji i zarządzania zgodnością z kryteriami ESG.
ORLEN Upstream Norway, wspólnie z partnerami koncesyjnymi, podjął ostateczną decyzję inwestycyjną w sprawie zagospodarowania złoża Cerisa na Morzu Północnym. Koncern pozyska z niego 8,5 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, w tym ok. 0,8 mld m sześc. gazu ziemnego. Początek wydobycia zaplanowano na 2027 rok.
ORLEN zarezerwował przepustowość w planowanym terminalu FSRU 2 w Zatoce Gdańskiej. Decyzja zwiększa elastyczność dostaw LNG, wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski i regionu oraz wpisuje się w rozwój koncepcji Baltic Eagle Gas Hub. Po uwzględnieniu FSRU 1, FSRU 2 oraz rezerwacji w terminalu w Kłajpedzie, dzięki interkonektorowi Santaka, łączne możliwości importowe LNG Grupy ORLEN przekroczą 16 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji rocznie.