dla ciebie

Paliwa EFECTA

Poszukujemy przyjaznych naturze rozwiązań i źródeł energii. Wynikiem tych poszukiwań są paliwa EFECTA, które ograniczają zjawisko smogu.

Skład chemiczny paliw dostępnych na stacjach PKN ORLEN to wynik zaawansowanych badań technologicznych i długotrwałych testów. Unikalna formuła paliw EFECTA w połączeniu z najnowocześniejszymi środkami uszlachetniającymi dają wiele korzyści Twojemu silnikowi. Dzięki temu wybierając paliwa EFECTA dbasz o swój silnik i przyjemność z jazdy.

  Benzyna Olej napędowy
Masa emitowanych cząstek stałych - 51% - 44%
Liczba emitowanych cząstek stałych - 32% - 12%
Emisja tlenków azotu NOx - 8% - 4%

Testy wykonano na różnych samochodach, a wyniki emisji mogą różnić się od rzeczywistych wyników w zależności od rodzaju pojazdu, jego kondycji, stylu jazdy oraz innych czynników. Podane poziomy emisji zanieczyszczeń benzyny i oleju napędowego względem paliw odniesienia na podstawie badań wykonanych w cyklu WLTC w niezależnym Instytucie Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o.

Tankując paliwa EFECTA:

Ograniczasz smog

Specjalna proekologiczna formuła obniża emisję cząstek stałych i tlenków azotu, a tym samym ogranicza powstawanie smogu. Co ważne – klient nie płaci więcej za paliwo przyjazne środowisku i otrzymuje produkt, który świetnie wpływa na pracę silnika.

Redukujesz zużycie paliwa

Formuła paliw EFECTA ma wpływ na redukcję zużycia paliwa w pojazdach poprzez zapewnienie odpowiednich właściwości czyszczących i smarnościowych. 

Przedłużasz żywotność silnika

Zastosowana formuła zmniejsza tarcie, chroni przed zużyciem elementów silnika i korozją, nie zawiera pierwiastków metalicznych szkodliwych dla silnika ani wpływających na działanie katalizatorów.

Utrzymujesz silnik w czystości i dbasz o jego efektywność

Paliwa EFECTA czyszczą wybrane elementy silnika i układu paliwowego z wcześniej nagromadzonych osadów oraz zapobiegają tworzeniu się nowych osadów. Zachowują trwałość w czasie magazynowania i eksploatacji (posiadają wysoką odporność na utlenianie, dzięki czemu paliwo jest trwałe, stabilne chemicznie i odporne na starzenie).


Zobacz również

APLIKACJE

ORLEN Charge