29.01.2021

ORLEN TOP1 wśród pracodawców!

ORLEN został wyróżniony pierwszym miejscem i jest TOP1 wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce! Niezmiennie od dziesięciu lat pozostajemy w czołówce prestiżowego rankingu Top Employer Polska 2021 za spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie polityki personalnej.

W elitarnym gronie najlepszych pracodawców w kraju już drugi rok z rzędu znalazł się również ANWIL z Grupy ORLEN. Potwierdza to skuteczność realizowanej polityki personalnej również w spółkach Grupy Kapitałowej.

– Przyznanie ORLEN tytułu najlepszego pracodawcy w Polsce to olbrzymie wyróżnienie, powód do dumy, a jednocześnie  mobilizacja. Uczestnicząc w certyfikacji możemy zaobserwować, jak wysoko z każdym kolejnym rokiem zostaje podniesiona poprzeczka. Zarówno zakres audytowanych rozwiązań ulega zmianie, jak również firmy wdrażają coraz bardziej innowacyjne działania. Wymaga to od nas wielu starań i ciągłego podnoszenia jakości naszej oferty. W ten sposób tworzymy atrakcyjne środowisko pracy wzmacniające i rozwijające naszych pracowników. Fakt, że od dziesięciu lat ORLEN pozostaje w gronie najlepszych pracodawców w kraju oznacza, że wartości, którymi się kierujemy umiejętnie wdrażamy w codziennym funkcjonowaniu firmy. Szczególnie ważne jest dla nas, że w przeprowadzonym badaniu oceniono działania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pod kątem ich transparentności, ale także wymiaru etycznego. – powiedziała Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr, ORLEN 

Uzyskanie certyfikatu TOP Employers poprzedza niezależny audyt, który dla wszystkich firm na całym świecie prowadzony jest według jednej metodologii badania. Składa się na niego wnikliwa ocena ponad 400 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Badanie obejmuje całokształt działań HR, od procesu rekrutacji i zatrudnienia począwszy, przez sposób traktowania pracowników i dbałość o ich komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, czy stwarzanie możliwości rozwoju, awansu, po sposób wynagradzania i zapewnianie dodatkowych świadczeń socjalnych. 

Wyróżnienie przyznawane jest pracodawcom przez niezależnych ekspertów Top Employers Institute, który został założony 30 lat temu i jest globalnym autorytetem w zakresie badania warunków pracy tworzonych przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną.

– Pomimo trudnego roku, którego wszyscy doświadczyliśmy, a który wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, ORLEN oraz ANWIL udowodniły, że stawia pracowników swojej organizacji na pierwszym miejscu. Z dumą dzielimy się tegorocznymi wyróżnieniami i gratulujemy wszystkim organizacjom, które uzyskały certyfikaty w swoich krajach – David Plink, CEO Instytutu Top Employers

Top Employers Institute certyfikował łącznie już ponad 1600 organizacji w 120 krajach, przyznając prestiżowy tytuł tym, które pozytywnie wpływają na życie ponad 7 milionów pracowników.