01.06.2023

Młodzi ludzie poznają nowe perspektywy w ORLEN

Liczne prezentacje prowadzone przez ekspertów ORLEN, quizy i wspólne dyskusje – uczniowie warszawskich szkół średnich uzupełnili swoją wiedzę poznaną w szkolnych ławkach. Młodzi ludzie mieli także okazję zwiedzić Zakład Produkcyjny i Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku.

W ostatnich tygodniach uczniowie trzecich klas XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego o profilu biologiczno-chemicznym i V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie o profilu matematyczno-chemicznym zwiedzali Zakład Produkcyjny ORLEN i Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku. Podczas rozmów, dyskusji i quizów mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, lecz także dowiedzieć się jak wygląda praca w ORLEN.

Było to dla nich świetne doświadczenie, uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. Uczniowie poznawali instalacje, aktywnie brali udział w dyskusjach i inspirujących prezentacjach, mających na celu nakreślenie im szerokiej oferty możliwości rozwoju w firmie.

Nasi eksperci przybliżyli informacje nt. aktualnie prowadzonych inwestycji i innowacyjnych planach rozwoju firmy, w których udział w przyszłości mógłby być dla nich szansą do wykorzystania swojej wiedzy i budowania ścieżki kariery, uczestnicząc w projektach realizowanych na międzynarodową skalę.