03.07.2024

Po raz kolejny ORLEN oraz ANWIL z tytułem Friendly Workplace®

W tegorocznej edycji Friendly Workplace®2024 przyznanej przez redakcję MarkaPracodawcy.pl, wyróżnionymi firmami zostały ORLEN S.A. oraz ANWIL S.A. Tytuł ten honoruje przedsiębiorstwa, które konsekwentnie tworzą przyjazne i wspierające środowisko pracy.

W ramach głosowania jury doceniono m.in. kompleksowe i różnorodne programy w zakresie:

  • rozwoju kariery
  • wsparcia zdrowia psychicznego i fizycznego
  • dbałości o integrację i różnorodność
  • zachowania równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Z entuzjazmem i uznaniem obserwujemy, jak ORLEN S.A. wykorzystuje szeroki wachlarz inicjatyw, by wspierać swoje zespoły na wielu płaszczyznach, stając się wzorem do naśladowania. Kultura organizacyjna w ORLEN S.A. to wynik strategicznie przemyślanych działań, takich jak kompleksowe programy rozwojowe, które umożliwiają pracownikom zdobywanie nowych kompetencji przygotowujących ich na wyzwania przyszłości. Szczególnie godne pochwały są także programy dedykowane, które ORLEN S.A. wdrożył w odpowiedzi na indywidualne potrzeby pracowników, takie jak wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami w ramach programu "Dostępny ORLEN" czy kontynuacja programu "Pracodawca Przyjazny Rodzinie" – mówi Michał Biały, dyrektor zarządzający portalem Marka Pracodawcy.

- ANWIL zdecydowanie wyróżnia się na tle innych przedsiębiorstw dzięki rozbudowanym programom rozwojowym. Uznanie należy się spółce także za wsparcie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników – oferuje ona dostęp do opieki medycznej, prowadzi akcje profilaktyczne oraz programy dbające o bezpieczne warunki pracy. Nie można pominąć również innowacyjności ANWILU w działaniach proekologicznych i społecznych – podkreśla Michał Biały.

Aby uzyskać więcej informacji o praktykach stosowanych w ORLEN i ANWIL, odwiedź poniższe profile: