06.03.2024

Ruszyła X runda naboru do programu ORLEN Skylight accelerator

W ramach dziesiątej rundy naboru ORLEN wspólnie ze spółkami z Grupy ORLEN będzie poszukiwał startupów, odpowiadających na ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych. Zgłoszenia do programu akceleracyjnego można składać w terminie od 6 marca do 2 kwietnia 2024 roku za pomocą formularza aplikacyjnego.

ORLEN Skylight accelerator to korporacyjny program skierowany do młodych podmiotów technologicznych z Polski i zagranicy, które wspólnie ze spółkami Grupy ORLEN chcą skalować i komercjalizować swoje innowacyjne rozwiązania. Akcelerator działa na rynku ponad dwa lata, w tym czasie zrealizowano dziewięć rund naboru, w ramach których ogłoszono ponad 200 wyzwań, m.in. w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, bezpieczeństwo, produkcja czy energetyka.

Podmioty biorące udział w programie mogą uzyskać wiele korzyści, do których można zaliczyć:

  • przetestowanie swojego rozwiązania w rzeczywistych warunkach operacyjnych w ramach infrastruktury Grupy ORLEN,
  • sfinansowanie kosztów przygotowania i realizacji pilotażowego wdrożenia,
  • pozyskanie praktycznej wiedzy poprzez wsparcie ekspertów i mentorów w zakresie rozwoju, ulepszania czy dostosowania swoich rozwiązań do konkretnych warunków operacyjnych,
  • możliwość skalowania biznesu i realnej opcji na dalszą komercjalizację rozwiązań po zakończeniu pilotażowego wdrożenia.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonych naborów można znaleźć tutaj.