26.07.2023

Współpraca ORLEN ze startupami doceniona w konkursie TechnoBiznes 2023 Gazety Bankowej w kategorii Gospodarka 4.0

W tegorocznym konkursie TechnoBiznes „Gazety Bankowej” ORLEN uzyskał tytuł Lidera 2022 w kategorii Gospodarka 4.0. Do konkursu przystąpiły firmy i instytucje, które w 2022 roku wdrożyły nowoczesne rozwiązania i mają na swoim koncie spektakularne osiągnięcia. Spośród 60 zgłoszonych projektów, składająca się z wybitnych ekspertów, przedstawicieli świata nauki, administracji i „Gazety Bankowej” Kapituła, doceniła wdrażany w ORLEN system innowacyjnych rozwiązań na stacjach paliw, w tym projekty realizowane w ramach programu akceleracyjnego ORLEN Skylight. 

ORLEN wspólnie z młodymi technologicznymi spółkami (startupami) miał okazję testować wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, jak choćby system zarzadzania cenami w oparciu o elektroniczne etykiety cenowe zasilane ogniwami perowskitowymi, rozwiązanie pozwalające na digitalizację procesów HACCP, holograficzne nośniki treści marketingowej oraz prezentacji produktów czy interaktywny wideobot wykorzystywany do zautomatyzowania procesu obsługi wniosków klienta flotowego oraz dodatkowego generowania leadów w ramach MIKROFLOTY.

– Z wielką dumą przyjmujemy nagrodę w Kategorii Gospodarka 4.0 nadaną przez najstarszy magazyn ekonomiczny w Polsce. Otrzymane wyróżnianie jest dla nas kolejnym dowodem na to, że warto i należy inwestować w rozwój ekosystemu innowacji. Wierzymy, że rozwój technologii w oparciu o własne zaplecze R&D, a także skuteczne pozyskiwanie innowacyjnych rozwiązań w modelu Open Innovation stanowi dla nas bardzo ważny element budowy wiedzy, zdobywania nowych kompetencji oraz przyszłych przewag biznesowych i technologicznych – mówi Patrycja Panasiuk – Zastępca dyrektora Wykonawczego ds. Strategii, Innowacji oraz Relacji Inwestorskich.