ORLEN Orkan Sochaczew brązowym medalistą mistrzostw Polski
ORLEN Orkan Sochaczew brązowym medalistą Ekstraligi rugby. W meczu decydującym o trzecim miejscu pokonał Life Style Catering Rugby Club Arkę Gdynia 45:29, dzięki czemu po raz ósmy w historii i szósty z rzędu zakończył sezon na ligowym podium.
Rugbiści z Sochaczewa udanie rozpoczęli zmagania w fazie play-off Ekstraligi. W półfinale mierzyli się z Ogniwem Sopot i dwumecz rozpoczęli od zwycięstwa 24:14. W rewanżu rywale z Pomorza okazali się jednak skuteczniejsi i dzięki triumfowi 42:26 to oni zameldowali się w finale. Zespół z Sochaczewa stanął tym samym przed szansą na piąty brązowy medal w swojej historii.
W decydującym starciu o trzecie miejsce ORLEN Orkan grał na własnym obiekcie z Life Style Catering Rugby Club Arką Gdynia, która w półfinale dwukrotnie okazała się gorsza od Pogoni Awenta Siedlce, która ostatecznie obroniła tytuł mistrzowski. Rugbiści z Sochaczewa tym razem byli bezkonkurencyjni - wygrali 45:29, kończąc sezon Ekstraligi na trzecim miejscu.
To szósty kolejny sezon rugbistów ORLEN Orkana Sochaczew z medalem mistrzostw Polski - wcześniej dwukrotnie sięgali po złoto, raz po srebro i dwukrotnie po brąz. Ich łączny dorobek w całej historii to dwa mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo i pięć trzecich miejsc.
Ekstraliga rugby - faza play-off
Półfinały:
- ORLEN Orkan Sochaczew – ENERGA Ogniwo Sopot 24:14
- ENERGA Ogniwo Sopot - ORLEN Orkan Sochaczew 42:26
Mecz o 3. miejsce:
- ORLEN Orkan Sochaczew - Life Style Catering Rugby Club Arka Gdynia 45:29