Re_Mind, czyli psychologia bliżej społeczeństwa
Międzynarodowy Kongres i Festiwal Psychologiczny Re_Mind za nami. W dniach 22–24 czerwca 2026 r. Wrocław stał się miejscem rozmów o zdrowiu psychicznym, relacjach, odporności społecznej, technologii, edukacji i odpowiedzialnej komunikacji. To wydarzenie, które warto zauważyć nie tylko ze względu na skalę, ale przede wszystkim na poruszaną tematykę.
Formuła łącząca kongres z festiwalem sprawia, że rzetelna wiedza psychologiczna wychodzi poza sale wykładowe i trafia do szerokiego grona odbiorców. Wydarzenie objęło liczne debaty, wykłady, warsztaty, spotkania oraz działania artystyczne, a jego program został podzielony na wiele ścieżek tematycznych. Dzięki temu Re_Mind chce odpowiadać zarówno na potrzeby specjalistów, jak i osób, które po prostu chcą lepiej rozumieć siebie, innych ludzi oraz wyzwania współczesnego świata.
Szczególnie istotny jest społeczny wymiar kongresu i festiwalu. W czasie, gdy w przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się uproszczenia, mity i pseudopsychologiczne treści, Re_Mind promuje podejście oparte na wiedzy, badaniach i odpowiedzialności. To wydarzenie pokazuje, że psychologia może być praktycznym narzędziem wspierającym dobrostan, dialog i bardziej świadome decyzje – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Re_Mind to nie tylko duże wydarzenie kulturalno-edukacyjne, ale także ważny głos w rozmowie o kondycji współczesnego społeczeństwa. Łączy ekspertów, praktyków, twórców i publiczność, tworząc przestrzeń do refleksji nad tym, jak wiedza o człowieku może pomagać w budowaniu bardziej świadomej, odpornej i otwartej wspólnoty. W ramach Re_mind, w skład panelistów weszli m.in.:
- Radosław Sikorski - wicepremier i minister spraw zagranicznych RP,
- Olga Tokarczuk - noblistka w dziedzinie literatury,
- Robert B. Cialdini - światowy ekspert w dziedzinie wpływu społecznego,
- Katarzyna Kęcka - wiceminister zdrowia,
- Adam Bodnar - senator RP, były minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny,
- Marcin Zaborski - dziennikarz radiowy i telewizyjny.
Przy okazji wydarzenia ORLEN zaangażował się również w działania medialne związane z Re_Mind, wspierając komunikację wokół inicjatywy i wzmacniając jej obecność w przestrzeni publicznej.
Foto credits Re_Mind 2026. Więcej informacji znajdziecie na profilach Kongresu Re_mind: