Zobacz także:
Gaz w GK ORLEN
GK ORLEN wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej oraz liderem na rynku paliw i energetyki. Nieprzerwanie, od wielu lat, jesteśmy najcenniejszą marką w Polsce.

GK ORLEN jest także jednym z największych odbiorców gazu ziemnego w Polsce. Nasze aktualne zużycie tego surowca wynosi blisko 12% krajowego zapotrzebowania, a po oddaniu do użytkowania kolejnych dwóch elektrociepłowni gazowo-parowych (we Włocławku i Płocku), staniemy się największym odbiorcą gazu w Polsce.

Od 2011 roku jesteśmy aktywnym graczem na polskim i europejskim rynku gazu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu portfelem gazu ziemnego, zarówno w Polsce, jak również w Czechach (dostawy do Unipetrolu, spółki z GK ORLEN). Gwarantujemy bezpieczeństwo dostaw poprzez kontrakty zawarte z największymi krajowymi i europejskimi dostawcami gazu.

Ponadto Grupa ORLEN realizuje szereg projektów poszukiwawczo-wydobywczych w celu pozyskania własnych źródeł gazu ziemnego i ropy naftowej, w Polsce i za granicą.​

NASZE MARKI