STRATEGIA I ROZWÓJ

Paliwo jak superfood w baku samochodu

Tomasz Zieliński


Odpowiadam za jakość oleju napędowego, biokomponentów oraz pracuję nad rozwojem paliw w tym także paliw syntetycznych. Paliwo w baku samochodu ciągle się zmienia, tak jak np. produkt spożywczy. Przykładowo mleko, po jakimś czasie zmienia swoje właściwości i może być albo nieprzydatne do spożycia albo zmieni się w pyszny kefir. Podobnie składniki paliwa, biokomponenty zmieniają się i mogą być „nieprzydatne do spożycia” dla naszego silnika samochodu albo jeżeli zadbamy o odpowiednią recepturę,  nawet oczyszczą silnik pojazdu zwiększając jego osiągi. Takie właściwości mnie interesują – osiągi i najlepszej jakości paliwa. 

Zachodzące procesy znam od podszewki. Karierę zawodową zaczynałem po technikum chemicznym i studiach profilowych na stanowisku młodszego operatora jednej z instalacji Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Stopniowo zdobywałem doświadczenie, piąłem się po szczeblach kariery, rozwijałem się w obszarze technologii. Dziś realizuję doktorat i rozwijam jako starszy specjalista w Zespole Paliw i Normalizacji, obszarze Biura Technologii.

Dbam o to, aby olej napędowy, który sprzedajemy hurtowo i na stacjach paliw, był produktem o doskonałych właściwościach i utrzymywał niezmienną jakość.

Tomasz Zieliński Starszy specjalista, Zespół ds. Paliw i Normalizacji

Dlaczego ORLEN?

Moja praca ma wpływ na rozwój firmy, a rozwój firmy oznacza rozwój polskiej gospodarki i Polski. Poza tym dostrzegam wiele możliwości rozwoju w swojej dziedzinie. Mam wpływ, mogę realizować pomysły, wdrażać nowe rozwiązania. No i pracuję w towarzystwie naprawdę wybitnych ekspertów.