20.05.2019

Kolarze torowi wzmocnili Grupę Sportową ORLEN

Kolarze torowi Maciej Bielecki, Urszula Łoś, Krzysztof Maksel, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki dołączyli do Grupy Sportowej ORLEN, czyli programu sponsoringowego kierowanego do wybitnych polskich sportowców. Celem kolarzy są letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. PKN ORLEN będzie wspierał zawodników w tych przygotowaniach.

Wszyscy wchodzący w skład teamu kolarze mają już na swoim koncie znaczące osiągnięcia. Mateusz Rudyk, jako pierwszy Polak w historii stanął na podium Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie w kategorii sprintu. Rafał Sarnecki jest mistrzem Polski z 2015 oraz olimpijczykiem z Rio de Janeiro w 2016 roku, Krzysztof Maksel, wicemistrzem Europy w sprincie drużynowym w latach 2012 i 2015 oraz olimpijczykiem z Rio de Janeiro w roku 2016, a Maciej Bielecki, dwukrotnym olimpijczykiem z Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz wicemistrzem Europy. Urszula Łoś, ma na swoim koncie dwa brązowe medale zdobyte w Pucharze Świata w sezonach 2018 i 2019, Patryk Rajkowski zwyciężył z kolei w pokazowym wyścigu, na tak zwanym Finale Nadziei Olimpijskich, rozegranym podczas Mistrzostw Europy w Pruszkowie w listopadzie 2010 rok, a Wojciech Pszczolarski to Mistrz Europy w wyścigu punktowym w roku 2015 i brązowy medalista mistrzostw świata w tej samej konkurencji dwa lata później. Pszczolarski uprawia również kolarstwo szosowe.

Po sponsorowanych przez PKN ORLEN mistrzostwach świata w Pruszkowie, polscy kolarze torowi są w dobrej sytuacji w walce o kwalifikacje olimpijskie na igrzyska w Tokio w 2020 roku. Czempionat w Polsce umocnił pozycję naszego kraju w rankingach olimpijskich.
Dołączenie kolarzy do Grupy Sportowej ORLEN jest kolejnym krokiem wzmacniającym zaangażowanie firmy w tę dyscyplinę. Koncern został właśnie sponsorem tytularnym ORLEN Wyścigu Narodów.

Budowanie naszej marki konsekwentnie łączymy ze wspieraniem polskiego sportu w reprezentacyjnym wydaniu. Efekty tych działań widzimy na najważniejszych międzynarodowych arenach, na których nasi lekkoatleci i siatkarze zdobywają najwyższe laury. Kolarstwo jest kolejną bardzo ważną dla Polaków dyscypliną, w której nasza reprezentacja ma olbrzymie tradycje. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się zwiększyć nasze zaangażowanie w ten sport obejmując patronatem ORLEN Wyścig Narodów, ale też rozszerzając Grupę Sportową ORLEN o 7 czołowych reprezentantów Polski w kolarstwie torowym – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Grupa Sportowa ORLEN działa od 2009 roku. W jej ramach zrzeszeni są m.in. wielokrotni mistrzowie i medaliści najważniejszych imprez lekkoatletycznych – igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy rozgrywanych zarówno na hali, jak i na otwartych stadionach. W skład Grupy Sportowej PKN ORLEN wchodzi dziś 29 sportowców. Są to między innymi: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400 m (Birmingham 2018), srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016), czy Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo. Teraz do tego elitarnego grona dołączają również kolarze torowi.