09.06.2006

PKN ORLEN sponsorem głównym Platinum 63 Rajdu Polski

Dziś o godzinie 18.30 na Rynku w Mikołajkach rozpocznie się prolog 63. Rajdu Polski, imprezy której sponsorem głównym jest tradycyjnie PKN ORLEN. Na starcie nie zabraknie reprezentanta ORLEN Temu, Krzysztofa Hołowczyca, triumfatora ubiegłorocznej edycji imprezy.

Rajd jest jednocześnie rundą Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz oficjalnym kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata 2007. Ranga imprezy niewątpliwie wpłynęła na silną obsadę rajdu. Na starcie zobaczymy m.in. Giandomenico Basso i Paolo Andreucciego z fabrycznego teamu Fiata. Obaj zawodnicy zajmują ex-aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. Walka o podium będzie bardzo interesująca, popularny Hołek zapowiada powtórzenie zeszłorocznego zwycięztwa. Wraz z Robertem Kurzeją wystartują Subaru Impreza N11 obrendowanym barwami paliw VERVA.

Podobnie jak przed rokiem, rajd będzie się składał z dwóch etapów. Zarówno w sobotę jak i niedzielę rajdowe zmagania rozpoczną się o godzinie 8 rano startem z Rally Parku w Mikołajkach. Zawodnicy będą mieli do pokonania sześć odcinków specjalnych każdego dnia, łącznie trasa rajdu liczyć będzie 726 km.

Zwycięzców poznamy w niedzielę, na mecie w Mikołajkach, ok.16:44. Trzymamy kciuki za załogę ORLEN Temu! Powodzenia!